Su mažaisiais skaitytojais susitiko Urtė Uliūnė

Renginys
2018-03-20 / 2018-03-21
Bibliotekos Mažoji salė

Kovo 20 ir 21 dienomis bibliotekoje mažieji skaitytojai turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su didelio populiarumo sulaukusių knygelių vaikams autore Urte Uliūne (Urtė Vaserienė). Susitikimų metu rašytoja žaismingai bendravo su vaikais, atsakinėjo į jų klausimus apie rašytojo profesiją, pasakų personažus.

Rašytoja pirmąją savo knygelę parašė būdama dar dvyliktokė. Kyla natūralus klausimas, ar tokia jauna mergina gali turėti pakankamai patirties, kad parašytų knygą vaikams. Tačiau galbūt tai ir padėjo autorei pasiekti tokį populiarumą, nes nesenos vaikystės įspūdžiai buvo nespėję išblėsti ir padėjo geriau susitapatinti su mažaisiais skaitytojais, rasti aktualių jiems temų.

Jau pirmoji U. Uliūnės knyga sulaukė didelio įvertinimo, kai Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius pripažino jos knygą „Miegančios boružės“ 2007 metų vaikų literatūros debiutu. Kita autorės knyga („Kitokia svirplelio diena“) pasirodė po poros metų ir taip pat buvo puikiai įvertinta – asociacija ją išrinko geriausia 2010 metų pasakų knyga, o Valstybinė lietuvių kalbos komisija skyrė apdovanojimą už taisyklingą knygos kalbą.

U. Uliūnės pasakaitėse tiesiog knibžda pačių įvairiausių padarėlių: vabaliukų, vabzdžių, varlių, rupūžių ir žuvelių. Papasakotos personažus ištinkančios, atrodytų, visiškai gyvenimiškos situacijos, vaikiškai perteikti kažkada nugirsti ar patirti įvykiai, pamokomos istorijos. Savo kuriamose istorijose autorė nebando nutylėti ir neigiamų ar liūdnų dalykų. Vaikai turi mokytis suprasti gyvenimo realijas, kad ir kokios jos būtų. Kiekvienoje jos pasakoje yra paslėptas koks nors moralas, švelnus skaitytojo minčių nukreipimas teisinga problemų ir amžinųjų klausimų sprendimo linkme. Savo pasakose autorė moko nemeluoti, nebūti dideliu pagyrūnu, nesisavinti svetimų daiktų, užjausti kitą bėdoje, stengtis pagelbėti ir išmokti atverti savo širdį draugui. Pasakaitės nėra šabloninės istorijos vaikams, tai vaikiškam mąstymui ir pasaulio suvokimui pritaikytos pamokančios istorijos, iš kurių gali daug ko pasimokyti ir tėveliai, skaitantys jas vaikams prieš miegą.

Be šių savo autorinių knygų, autorė kartu su Lietuvos vartotojų institutu yra išleidusi leidinį, kuriame apie vartotojų teises pasakojama Brailio raštu. Leidinys buvo skirtas vaikams ir paaugliams, išdalytas Lietuvos aklųjų bibliotekoms.

Rašytoja taip pat prisidėjo prie paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ leidžiant knygelę „Pasakų namučiai“, skirtą vėžiu sergantiems vaikams ir jų tėveliams. Tai daugelio autorių ir iliustruotojų knygelė, į kurią pateko ir U. Uliūnės pasaka apie mažą arkliuką.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai