Sušvelninti karantino reikalavimai atskleidė šiauliečių tikrąjį knygų poreikį

Informacija
2020-05-05 / 2020-05-05
Biblioteka

Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, balandžio 27–30 dienomis, nepaisant to, kad skaitytojų aptarnavimas ir patekimas į biblioteką ribojamas griežtų saugos taisyklių, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka sulaukė įspūdingo skaičiaus knygų išsiilgusių šiauliečių – per beveik keturias dienas bibliotekoje apsilankė 738 lankytojai, išduotos net 2 559 knygos.

Nuo kovo 16 dienos įvedus griežtus karantino reikalavimus, ŠAVB, kaip ir kitose šalies viešosiose bibliotekose, buvo apribotas skaitytojų aptarnavimas. Tik balandžio 27 d. karantino reikalavimai buvo sušvelninti ir ŠAVB galėjo pradžiuginti savo lankytojus atnaujindama knygų užsakymus ir išdavimą. Per šį, daugiau nei mėnesį trukusį, laikotarpį bibliotekos susidūrė su ne vienu iššūkiu. Pagrindinis jų – savo skaitytojų skaitymo poreikio patenkinimas nesant galimybių fiziškai išduoti knygas.

ŠAVB  džiaugiasi, kad šiauliečių noras skaityti tokiu sunkiu laikotarpiu ne tik neišblėso, bet ir gerokai išaugo. Tą puikiai rodė dar karantino pradžioje pasipylusios skaitytojų žinutės ir laiškai, nerimastingai klausiantys: „O kaipgi bus su knygomis ir kitais leidiniais? Ką reikės skaityti?“ Biblioteka pasirūpino, kad žmonės gautų visą įmanomą informaciją apie prieigas prie nemokamų elektroninių leidinių, kitų šaltinių, galinčių patenkinti skaitytojų kultūros poreikį. Šiuo laikotarpiu išryškėjo bibliotekų specialistus džiuginanti tendencija – malonumo skaitant tikrą popierinę knygą kol kas dar niekas pakeisti neišgali.

Svarbu paminėti, kad šiuo metu įmanomas tik nuotolinis knygų užsakymas ir rezervavimas. Iš anksto užsakyti leidiniai išduodami tik bibliotekoje specialiai įrengtuose leidinių išdavimo punktuose: prie Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus įėjimo ir prie pagrindinio bibliotekos įėjimo. Skaitytojai prašomi būti supratingi ir laikytis visų saugos reikalavimų: atvykti į biblioteką ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, nesibūriuoti – vienu metu bibliotekos patalpose gali būti ne daugiau kaip du vartotojai, kurie turi laikytis saugaus 2 metrų atstumo. Taip pat į patalpas įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Bibliotekos patalpos, skaitytojų liečiami paviršiai (durų rankenos, savitarnos įrenginys) periodiškai dezinfekuojami.

Knygos gali būti grąžinamos tik į grąžinimo įrenginius, esančius prie pagrindinio įėjimo į biblioteką ir prie įėjimo į Vaikų ir jaunimo literatūros skyrių. Gautas knygas bibliotekos specialistai dezinfekuoja ir karantinuoja specialiai parengtose patalpose ne mažiau kaip 72 val.

ŠAVB primena, kad bibliotekos įprastai vykdomi mokymai, edukacijos, ekskursijos ir kiti renginiai šiuo metu nevyksta, interneto prieiga ir skaityklų paslaugos lankytojams taip pat laikinai neprieinamos, o visa detali informacija apie leidinių užsakymą ir išdavimą pateikta ŠAVB svetainėje www.savb.lt.

I. Slonksnytės nuotr.

T. Pauliuščenkos inf.

Komentarai