Sveikinimas Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai

Sveikinimas
2020-01-20 / 2020-01-20
Biblioteka

2019 m. gruodį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) šventė 100 metų jubiliejų. Šia ypatinga proga Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka nusprendė originaliai pasveikinti LNB – ŠAVB kolektyvas kūrė jubiliejui skirtus ekslibrisus, į kuriuos sudėjo pačius nuoširdžiausius savo sveikinimus. Bibliotekos darbuotojų kurti ekslibrisai buvo sukomponuoti į koliažą kaip bendras ŠAVB sveikinimas.

Kodėl būtent ekslibrisai? ŠAVB Knygos grafikos centras visoje Lietuvoje garsėja Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondu ir organizuojamomis ekslibrisų edukacijomis, čia renkama ir saugoma informacija apie ekslibrisų istoriją ir raidą, organizuojami įvairūs renginiai, supažindinantys visuomenę su knygos nuosavybės ženklais, jų kūrėjais ir kolekcininkais, ekslibrisus šiame centre jau susikūrė daug žymių mokslo, kultūros ir politikos veikėjų.

Todėl, svarstant idėją, kaip pasveikinti Nacionalinę biblioteką, natūraliai pirma mintis buvo ekslibrisas. Juk knygos ženklai ne tik puošia knygas, parodo, kas yra knygos savininkas, tačiau dažnai būna kuriami ir kaip proginiai smulkiosios grafikos kūriniai.

Padedami ŠAVB Knygos grafikos centro vyr. metodininkės, menininkės Lolitos Putramentienės-Brazos bibliotekos darbuotojai kūrė ekslibrisus, kurių originalai kaip dovana iškeliavo į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, o ekslibrisų koliažas buvo publikuotas proginiame LNB žurnalo „Tarp knygų“ numeryje.

 

 

Komentarai