Tarptautinio ekslibrisų konkurso „EX LIBRIS. ATKURTAI LIETUVAI – 100“ baigiamasis renginys

Renginys
2018-11-17 / 2018-11-17
Biblioteka

Kviečiame į tarptautinio ekslibrisų konkurso „EX LIBRIS. ATKURTAI LIETUVAI – 100“ laureatų apdovanojimą ir parodos katalogo pristatymą.

Šventė vyks lapkričio 17 d. (šeštadienį) 13 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros al. 62, Šiauliai).

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, siekdama įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizavo tarptautinį ekslibrisų konkursą „EX LIBRIS. LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMUI – 100“. Tai visuomenę vienijanti šimtmečio minėjimo iniciatyva, į kurią įsitraukti buvo kviečiami Lietuvos ir užsienio menininkai. Konkursu siekta tarptautiniu mastu aktualizuoti neeilinį Lietuvos istorijos įvykį, skleisti mūsų šalies, kaip modernios ir kūrybingos valstybės, įvaizdį, žinią apie Atkurtos Lietuvos šimtmetį pasiųsti į visą platų pasaulį.

Katalogas – organizuoto konkurso rezultatas. Kataloge publikuojami meniškiausi ir geriausiai atitinkantys konkurso reikalavimus ekslibrisai. Darbus leidiniui ir apdovanojimams atrinko vertinimo komisija, sudaryta iš JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos dailininkų ir kolekcininkų. Sukurta unikali konkurso darbų paroda ir išleistas konkurso darbų katalogas bus pristatyti 2018 m. lapkričio 17 d. ŠAVB organizuojamos Knygų mugės metu. Renginio metu bus apdovanoti ir konkurso „Ex Libris. Lietuvos valstybės atkūrimui – 100“ laureatai.

Nuoširdžiai dėkojame projekto rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, Šiaulių miesto savivaldybei, partneriams – Lietuvos dailininkų sąjungai, Tarptautinei ekslibrisų kūrėjų ir kolekcininkų asociacijų federacijai (FISAE) bei visiems, padėjusiems įgyvendinti šį sumanymą.

Renginys nemokamas.

Komentarai