„Geras eiles dera skaityti balsu“

Skaitymai
2018-05-26 / 2018-05-26
13.00
Biblioteka, Bibliotekos Mažoji salė

Argentinos rašytojas Chorchė Luisas Borchesas (Jorge Luis Borges) yra pasakęs, kad „geras eiles dera skaityti balsu“. Kad poezija nenugultų vien popieriuje, gegužės 26 d. šeštadienio popietę savo ir kitų poetų eiles kasmetinio tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ proga bibliotekoje skaitė susirinkę poetai, poezijos mėgėjai ir skaitovai. Šiame poezijos festivalyje, rengiamame nuo 1965 m. ir organizuojamame Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo, savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Eiles skaitė Sigitas Birgelis, Ieva Gudmonaitė, Valdas Daškevičius, žinomų poetų eiles įtaigiai deklamavo Juozas Šalkauskas. Maloniai paprašytas savo poezija pasidalijo ir renginio svečias Kelmės krašto poetas Viktoras Gulbinas. Poezijos skaitymuose skambėjo ir dainuojamoji poezija, privertusi suklusti, įsiklausyti į muzikos ir žodžių darną.

Trumpai apie poezijos skaitymų svečius:

Sigitas Birgelis – Punske gyvenantis lietuvių poetas, fotografas, vertėjas, knygų sudarytojas ir redaktorius. Išleido devynis eilėraščių rinkinius. S. Birgelio poezija versta į lenkų, baltarusių, vokiečių ir anglų kalbas. Pagal jo eilėraščius parašytos kelios kompozicijos profesionaliems chorams bei muzikinis ciklas „Prisikėlė Tėvynė“.

Ieva Gudmonaitė – poetė, prozininkė, rašo esė, fotografuoja ir tapo. Kūryba publikuota „Šiaurės Atėnuose“, „Naujojoje Romuvoje“, „Literatūroje ir mene“. Kelis kartus yra tapusi „Poezijos pavasario jaunųjų poezijos skaitymų“, „Jaunųjų filologų konkurso“ laureate, yra laimėjusi Algimanto Baltakio premiją.

Juozas Šalkauskas – žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas.

Valdas Daškevičius – poetas, redaktorius, žurnalistas. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Pirmasis eilėraščių rinkinys – „Sauja pelenų“ (1989). Po 16 metų pertraukos išleido antrąją poezijos knygą „Misterija“ (2006). Poeto eilėraščių įtraukta į V. Kubiliaus sudarytą „XX amžiaus lietuvių poezijos antologiją“, poezija versta į anglų, italų, lenkų kalbas.

T. Pauliuščenkos inf. ir nuotr.

Komentarai