Vaidoto Braso savanorystės bibliotekoje įspūdžiai

Informacija
2018-05-12 / 2018-05-13
Biblioteka

Kviečiame susipažinti su dar vieno savanorio – Vaidoto Braso bibliotekoje patirtais įspūdžiais.

Savanoriauti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje buvo viena iš dar neįgyvendintų svajonių, tad turėdamas laisvo laiko nusprendžiau išbandyti savanorystę ir priimti naują iššūkį.

Per pirmąsias savanorystės dienas detaliai susipažinau su bibliotekos skyriais ir skaityklomis: Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriumi, kuriame skaitmeninami dokumentai, Abonementu, Meno ir muzikos skaitykla, knygrišykla ir kt. Įdomiausia buvo skaitmeninti kultūros paveldo objektus, tikriausiai todėl, kad mano baigiamojo darbo tema buvo apie kultūros paveldą. Neįsivaizdavau, kaip vyksta šis procesas, tad esu labai dėkingas bibliotekos darbuotojams, supažindinusiems ir išmokiusiems skaitmeninti kultūros paveldo objektus. Labai patiko knygrišykla ir jos charizmatiška ir visada geranoriška darbuotoja. Pasirodo, nėra taip lengva atnaujinti, restauruoti knygą, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ne ką lengvesnė užduotis, man pasirodė, ir įrišti laikraščius. Meno ir muzikos skaitykloje nebūna tokio didelio lankytojų srauto kaip Abonemente, tačiau joje tvyranti atmosfera viską atsveria. Nustebino itin didelis vinilinių plokštelių skaičius, o ir knygos ten daug storesnės ir sunkesnės nei Abonemente. Labai rekomenduočiau apsilankyti šioje skaitykloje visiems, kas dar čia nėra buvę, ir bent trumpam pamiršti savo problemas bei stačia galva pasinerti į užburiantį muzikos pasaulį. Juk su muzika pasaulis gražesnis, bent jau man.

Negaliu nepaminėti ir kompiuterinio raštingumo kursų Šiaulių miesto gyventojams. Įgytą patirtį juose galėčiau apibūdinti taip: kiekvieną savaitę nauji iššūkiai ir galimybės, nauji mokiniai. Tai būtų galima palyginti su mano hobiu – knygų skaitymu. Kaip kiekvienos knygos turinys skirtingas, taip ir kiekvienas žmogus, kaip asmenybė, spalvingas ir vis kitoks.

Tad kiekvienam jaunam Lietuvos piliečiui, vis dar ieškančiam savęs šiame margame pasaulyje, rekomenduoju rinktis savanorystę, nes būtent ji gali padėti įveikti viešo kalbėjimo baimę, praplėsti savo akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis.

Vaidotas Brasas

Komentarai