Vinilinių ir kompaktinių plokštelių paroda, skirta Tarptautinei džiazo dienai

Paroda
2018-04-05 / 2018-05-14
Meno ir muzikos skaitykla

Kviečiame apsilankyti bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje, kur veikia paroda „Lietuvos džiazo meistrai“, skirta Tarptautinei džiazo dienai, minimai balandžio 30 d. Šį mėnesį pristatome bibliotekos vinilinių ir kompaktinių plokštelių džiazo kolekciją.

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva balandžio 30-ąją yra švenčiama Tarptautinė džiazo diena. „Džiazas – visuotinė aistros ir geranoriškumo kalba. Ji vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja ir stiprina bendravimą tarp įvairių grupių, skatina taikos procesus ir rodo, kiek daug mes turime bendro. Džiazas – tai galingas diplomatinis įrankis, suteikiantis pasaulio žmonėms galimybę bendrauti ir sutarti“, – sako buvusi UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova.

„Nesvarbu, ar tai kinas, ar knyga, ar klasikinė muzika – visur yra savotiškas džiazas. Puccinio „Bohema“ yra džiazas. Julio Cortazaras – džiazas. Geros knygos yra džiazas. Džiazas – tai tam tikri dalykai, kurie gyvena žmogaus viduje, kai jis gali valdyti ne tik natas ar instrumentą, bet ir dvasią. Nuo džiazo iki klasikos – vienas žingsnis ir atvirkščiai. Mano orkestruose pusė muzikantų būdavo iš klasikos mokyklos, pusė iš džiazo. Ir jie puikiai sutarė. Džiazo muzikantai turi tam tikros vidinės energijos ir ta energija padeda kontroliuoti visą situaciją grojant, čia viskas užprogramuota, kaip ir klasikinėje muzikoje. Ne kiekvienas gali būti džiazo muzikantu. Kaip kad ne kiekvienas gali būti rašytoju, kaip ne kiekvienas gali būti žurnalistu – priklauso nuo to, kuo žmogus jaučiasi esąs.“  – taip apie džiazą pasakojo Lietuvos džiazo mokyklos pradininkas, kompozitorius, perkusijos meistras, legendinio Viačeslavo Ganelino trio, pelniusio pasaulinę šlovę, narys Vladimiras Tarasovas.

Parodą rengė bibliotekininkė Sandora Šliupienė.

Paroda veiks iki gegužės 14 d.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai