Vydūnas: rėgėjimai, darbai, atradimai

Knygos pristatymas
2018-12-12 / 2018-12-12
Bibliotekos Mažoji salė

Gruodžio 12 d., bibliotekoje Vydūno ir Donelaičio tyrinėtoja Rima Palijanskaitė pristatė savo knygą „Vydūnas: rėgėjimai, darbai, atradimai“.

„Knygoje „Vydūnas. Regėjimai, darbai, atradimai“ apžvelgiamas Vydūno gyvenimo kelias, jo veikla ir kūryba. Tai asmenybė, kurios neįmanoma įsprausti į rėmus, per maža ir per menka vadinti jį rašytoju ar mąstytoju, todėl tenka žvelgti į žmogų, pralenkusį istoriją ir pripažinti, jog iki šiol jam skirta gerokai per mažai dėmesio“.

Pati autorė atskleidė galvojusi, kad knyga bus daug kuklesnė, o galbūt ir iš viso bus neišleista. Tačiau per ilgus metus surinkta gausi medžiaga ir įdėtas sunkus darbas paskatino visgi užbaigti knygą, kuri gavosi išsami ir atsakanti į daug apie Vydūną ir jo pasaulėžiūrą kylančių klausimų.

Pristatyme dalyvavusi profesorė dr. Džiuljeta Maskuliūnienė pastebėjo, kad ši knyga tinka įvairiems skaitytojams, tekstai lengvai skaitomi ir suprantami, nes į Vydūną autorės pažvelgta ne sausu moksliniu žvilgsniu, bet prieinamesniu mokslo populiarinimo stiliumi. Profesorė pasidžiaugė ir įspūdingu literatūros, kurią ištyrinėjo autorė, sąrašu.

Autorę taip pat sveikino ir renginį tautiškomis dainomis pradėjo Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblis „Rėda“.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai