Vydūno 150-ųjų metinių minėjimo vakaras

Renginys, Skaitymai
2018-03-16 / 2018-03-16
Bibliotekos Konferencijų salė

Kovo 16 d. 16 val. Konferencijų salėje vyko Vydūno draugijos organizuotas  lietuvių humanisto, rašytojo, publicisto, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storostos, 1868–1953) 150-ųjų metinių minėjimo vakaras.

Žodžiu apie Vydūną, jo svarbą lietuvių kultūrai vakarą pradėjo garbus svečias, bibliotekos globėjas, kalbininkas, humanitarinių mokslų daktaras, Seimo narys Stasys Tumėnas: „kad ir koks tas istorijos kelias, visada būdavo šviesulių, kurie vedė Lietuvą į sėkmę“. Vienu iš tokių šviesulių, anot kalbininko, ir buvo Vydūnas. „Tai buvo universali asmenybė. Sunku patikėti, kad vienas žmogus galėjo tiek aprėpti“, – sakė S. Tumėnas.

S. Tumėnui pritarė ir Vaclovas Bagdonavičius — filosofas, literatūrologas, Mažosios Lietuvos kultūros ir Vydūno kūrybos tyrinėtojas. Svečias trumpai pristatė monografiją „Vydūnas“ (Vilnius: MELC, 2017 m.), kurioje analizuojama Vydūno filosofija, kūryba, visuomeninė kultūrinė veikla, nagrinėjama draminės kūrybos tema.  V. Bagdonavičius apgailestavo, kad Lietuvoje beveik neskiriama dėmesio Vydūno dramaturgijai, pagal jo kūrinius nestatomi spektakliai.

Rengino metu Vydūno tekstus skaitė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistai, susirinkusieji galėjo apžiūrėti Vydūno kūrybos parodą, moksleivių piešinių ekspoziciją.

 

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai