„Žiemojimas su opera“

Renginys
2020-01-30 / 2020-01-30
Bibliotekos Konferencijų salė

Sausio 30 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko tiesioginė radijo laida-diskusija „Makbetas“ – valdžia ir beprotybė“ apie Giuseppe Verdi operą „Makbetas“.

Naujas LRT projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia šeštadienių vakarus leisti kartu su LRT KLASIKA, klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio operos teatrų. Projektą „Žiemojimas su opera“ papildys išvykstamosios LRT KLASIKOS laidos-diskusijos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos iš skirtingų Lietuvos miestų viešųjų bibliotekų. Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir nuolatos besikeičiančiais įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais – kalbėsimės apie žymiausias operas ir jų aktualumą šiandien.

Diskusijoje dalyvavo:
LRT muzikologė Jūratė Katinaitė
Teatro režisierius Gintaras Varnas
Kultūros istorikas Aurimas Švedas
Moderavo LRT kultūros žurnalistė Gerūta Griniūtė

Taip pat kviečiame vasario 1 d. 18.10 val. įsijungti LRT KLASIKĄ ir išgirsti Giuseppe Verdi spektaklį „Makbetas“ iš Niujorko „Metropolitan Opera“ teatro.
Dalyvauja: Anna Netrebko, Željko Lučić, Ildar Abdrazakov, Matthew Polenzani, Anna Pirozzi, Giuseppe Filianoti, dirigentas Marco Armiliato.

Šekspyriškasis politinis trileris pasakoja apie valdžios ir aistros kainą. Kitaip nei Schakespeare‘o tragedijoje, Verdi „Makbete“ pagrindine veikėja, piktuoju genijumi tampa moteris – Ledi Makbet, gundanti savo vyrą daryti kraupius nusikaltimus. Demoniškas jos paveikslas, geležinė valia, begalinis valdžios troškimas ir suterštos sąžinės kančios – neįprasti ir nebūdingi moters bruožai tų laikų italų operose. Didžiausioje pasaulio operos scenoje Ledi Makbet įkūnys Anna Netrebko.

„Kultūra su LRT“ inf.

Renginį organizuoja Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Renginio partnerė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai