Bibliotekos žurnalas „Aušros alėja“

Nr. 8, 2020, 48 p.

Pristatome 8-ąjį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos žurnalo „Aušros alėja“ numerį. 2020-ieji mums – neeiliniai metai. Šiemet sukanka 70 metų, kai įkurta mūsų Biblioteka. 70 metų, kai esame kartu, esame su Jumis ir dėl Jūsų. Apie Jums skirtą mūsų veiklą, renginius, edukacijas, projektus pasakoja ir „Aušros alėja“.

Su numerio viešnia – žinoma žurnaliste, rašytoja, Antano Macijausko, Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureate Vitalija Morkūniene – kalbamės apie atsidavimą rašymui, įkvėpimą, nuoširdžią meilę knygoms.

Naujoje žurnalo rubrikoje „Meno kūriniai bibliotekose“ stengsimės supažindinti skaitytoją su Šiaurės Lietuvos bibliotekų erdves turtinančiomis kultūros ir meno vertybėmis. Pirmoji pažintis – su ŠAVB Didžiąją skaityklą puošiančia įspūdinga freska „Metraštininkas“. Jos autorę Justiną Agotą Špakauskaitę-Dobkevičienę kalbina Asta Kaktytė.

Kiekviename „Aušros alėjos“ numeryje norime su skaitytoju pavartyti bent vieną kitą Bibliotekos saugyklų podėliuose saugomą vertingą dokumentą. Tuo tikslu Nijolia Kasparavičienė šįkart seka žydų kultūros pėdsakais senuosiuose bibliotekos spaudiniuose. Rubrikoje „Žinovas rekomenduoja“ profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė šį kartą nagrinėja bibliotekos temą vaikų literatūroje.

Skaitytojams pasakojame apie bibliotekos specialistų gerosios patirties mainus ir kvalifikacijos tobulinimą Didžiosios Britanijos viešosiose bibliotekose ir Prancūzijoje, pristatome naujausią ŠAVB leidinį „Petras Repšys. Ekslibrisai ir kas jie mums“. Aptariame 2019 m. lapkritį bibliotekoje vykusio gerosios patirties sklaidos forumo „Misija (ne)įmanoma: atvira, empatiška ir prieinama biblioteka“ rezultatus, džiaugiamės ŠAVB ženkliu indėliu Nacionalinės bibliotekos kultūros paveldo skaitmeninimo projekte bei kalbiname ŠAVB bibliotekininko darbą išbandžiusius savanorius.

Turime naujienų ir iš regiono bibliotekų – Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pasakoja apie 2019 m. vykdytą Vietovardžių metams skirtą projektą „Šiaulių rajono nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“.

Malonaus skaitymo ir iki susitikimo rudeniniame, 70-mečiui skirtame numeryje!

Kiti „Aušros alėjos“ numeriai:

Nr. 7, 2019, 48 p.

Nr. 6, 2019, 40 p.

Nr. 5, 2018, 44 p.

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.