Interaktyvus edukacinis užsiėmimas „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“

     

PROGRAMOS APRAŠAS

Kviečiame susipažinti su didžiausia Lietuvos skaitmenine biblioteka, kurioje yra per 2,5 mln. puslapių itin didelę vertę turinčių senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnyčių metrikų, garso įrašų iš plokštelių.

Veiklos: interaktyvus edukacinis užsiėmimas „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“ susidaro iš teorinės ir praktinės dalies. Teorinėje dalyje supažindinama su virtualia kultūros paveldo svetaine www.epaveldas.lt: kolekcijomis, paieškos ypatybėmis. Kita užsiėmimo dalis – interaktyvus komandinis žaidimas naudojant išmaniąsias technologijas (planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus) ir virtualų įrankį Quizlet (https://quizlet.com). Žaidimo klausimai susiję su Lietuvos ir Šiaulių miesto istorija, kultūros paveldo objektais, asmenybėmis, lietuvių literatūros klasika. Tai puiki proga istorijos mokytis kitaip – ne iš vadovėlių, o naudojant išmaniąsias technologijas.

Trukmė: apie 1 akad. val. arba derinama individualiai.

Tikslinės grupės: Moksleiviai ir visi, besidomintys istorija.

Kontaktai: registracija Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriuje arba tel. (8 41) 37 17 37, kontaktinis asmuo – Jonė Gorytė, el. paštas j.goryte@savb.lt.