Lietuvių liaudies pasakos

Dangus griūva

PROGRAMOS APRAŠAS

Dalyvaudami šioje edukacijoje vaikai ne tik susipažįsta su lietuvių liaudies pasakomis, jų personažais, bet ir sužino apie liaudies pasakų variantiškumą bei patys tampa pasakotojais. Piešdami ir spalvindami vaikai lavina savo vaizduotę.

Trukmė:  apie 45 min.

Amžius: 6–10 metų vaikai.

Dalyvių skaičius: iki 15 vaikų.

Veiklos:

ĮŽANGA. 10 min. Žaidimas „Sugedęs telefonas“. Vaikams papasakojama, kad liaudies pasakos sklisdavo žodžiu, iš lūpų į lūpas. Taip paaiškinamas liaudies pasakų variantiškumas, kuriuo įsitikinama žaidžiant kitą žaidimą.

I DALIS. 10 min. Pasiklausoma garsinės knygutės su lietuvių liaudies pasaka „Dangus griūva“. Vaikams leidžiama patiems reguliuoti pasakos garsumą, versti puslapius su garsais. Prašoma įdėmiai klausytis pasakos. Tuomet, naudojantis projektoriumi, parodoma filmuko „Dangus griūva“ ištrauka iš svetainės www.animotukas.lt. Vaikų prašoma prisiminti abi pasakas ir palyginti.

II DALIS. 15 min. Praktinė dalis – grupinis pasakos kūrimas. Vaikų sukurta pasaka publikuojama bibliotekos svetainėje.

PABAIGA. 10 min. labiausiai patikusių lietuvių liaudies pasakų personažų piešimas ir spalvinimas. Vaikai nupiešia ir nuspalvina labiausiai patikusį lietuvių liaudies pasakos personažą. Šios veiklos metu su vaikais diskutuojama apie jiems labiausiai patinkančias lietuvių liaudies pasakas, įdomiausius personažus.

Nuo šiol vaikų grupės, norinčios dalyvauti Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus organizuojamose edukacinėse veiklose, registruojamos tik internetu! 

Paspaudę nuorodą REGISTRACIJA matysite artimiausių edukacijų vaikams, į kurias galite registruotis, datas ir laiką.

Daugiau informacijos apie edukacijas visada rasite ŠAVB puslapio Vaikų ir jaunimo literatūros skyrelyje.