Žurnalas „Aušros alėja“

Nr. 5, 2018, 44 p.

Džiaugiamės, kad atsivertėte jau 5-ąjį „Aušros Alėjos“ numerį. Jį išleidžiame prieš pat „Šiaulių knygų mugę 2018“ – vieną svarbiausių metų renginių bibliotekoje. Tikimės, kad perskaitę rudeninį numerį ne tik turiningai praleisite laiką, susipažinsite su bibliotekos naujienomis, įdomiais svečiais, veiklomis ir projektais, bet ir nuspręsite apsilankyti „Knygų mugėje“, kur Jūsų lauks gausybė kultūrinių ir edukacinių renginių, susitikimų su populiariausių knygų autoriais, menininkais, leidyklomis ir dar daug visko.

Gegužę bibliotekoje sulaukėme ypatingo svečio – savo knygą „99 metai po įvykio“ pristatė politikos ir visuomenės veikėjas, prof. Liudas Mažylis. Kviečiame susipažinti su profesoriumi kiek kitokiu kampu – atviro pašnekesio metu sužinosite svečio nuomonę apie knygas, skaitymo kultūrą ir jos puoselėjimą, svečio laisvalaikio pomėgius. Istorinių tekstų analizės megėjams skirtas doc. dr. Dalios Jakaitės straipsnis, kuriame analizuojama, kokius tautiškumo principus savo tekste „Kaip privalo elgties susipratęs lietuvis norėdamas prilaikyti Lietuvą, kaipo tautą“ išskiria rašytojas, lietuvybės propaguotojas Povilas Višinskis.

Taip pat apžvelgiame Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „Ex Libris. Atkurtai Lietuvai – 100“ rezultatą – to paties vardo konkurso metu surinktų ekslibrisų katalogą ir unikalią knygą-parodą, kuriuos, be abejo, galėsite apžiūrėti ir „Knygų mugėje“. Neliko užmarštyje ir spaly organizuotas tarptautinis forumas „Lietuvos ekslibrisui – 500“, kurio metu patirtimi dalijosi žymūs menininkai, ekslibrisų kolekcionieriai ir menotyrininkai iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių. Tradiciškai vėl nupučiame dulkes nuo bibliotekos archyvo – aptariame bibliotekoje saugomas knygas su muziejininko, kraštotyrininko Vinco Vaitiekūno įrašais ir prieš šimtmetį išleistus grožinės literatūros ir mokslo populiarinamuosius veikalus.

Dalinamės naujos, didelio susidomėjimo sulaukusios bibliotekos paslaugos „Sensoriniai skaitymai“ per pusmetį sukaupta patirtimi bei vaikų ypač laukiamų „Knygvežiuko“ išvažiuojamųjų edukacijų įspūdžiais. Rubrikoje „Biblioteka be sienų“ prisimename 2018 m. rugsėjį bibliotekos ir šiauliečių įprasmintą socialinę akciją-dovaną Šiaulių miestui – ilgiausią „Sugedusį telefoną“, o rubrikoje „Tarp tautų“ pasakojame apie mūsų bibliotekos patirties mainus ir naujų kontaktų užmezgimą forumuose Malaizijoje, Kinijoje bei FISAE kongresą Čekijoje, kurio metu ŠAVB buvo priimta į Tarptautinę ekslibriso mėgėjų asociacijų federaciją.

Regiono bibliotekos taip pat turi naujienų – ŠAVB inicijuoto projekto „Kur liūdi kryžiai pakelėm“ veiklas tęsė Plungės ir Akmenės rajonų bibliotekos, o Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka džiaugiasi savo erdvėmis unikalioje medinėje sinagogoje.

Kiti „Aušros Alėjos“ numeriai:

Nr. 4, 2018, 40 p.

Nr. 3, 2017, 40 p.

Nr. 2, 2017, 36 p.

Nr. 1, 2016, 32 p.