Žurnalas „Aušros alėja“

Viršelyje – Gerardui Bagdonavičiui skirtas meninis akcentas „Pendzeliukas“ (autorius Martynas Gaubas) prie bibliotekos pastato. Ievos Slonksnytės nuotr.

2017 m. lapkričio viduryje pasirodė trečiasis žurnalo „Aušros alėja“ numeris. Šį kartą – jau 40 puslapių. Labai tikimės, kad mūsų pasiilgote, ir nuoširdžiai viliamės, kad šis numeris bus ne mažiau įdomus ir skaitomas.

Kadangi žurnalas išėjo prieš pat 2017 m. Šiaulių knygų mugę, parengėme staigmeną – interviu su žinomu Lietuvos teatro ir kino aktoriumi, Lietuvos nacionalinės ir kultūros premijos laureatu Regimantu Adomaičiu. Garbingas svečias atskleidė savo, kaip skaitytojo, patirtį, požiūrį į knygas ir skaitymo kultūrą.

Skaitymo ir knygų temą tęsia profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė, kurios straipsnis „Lietuvių vaikų literatūros šimtukas – Lietuvos valstybės šimtmečiui“ daugumai vaikų ir tėvų bus puikus orientyras ieškant lentynose gerų knygų. Pradžiuginsime ir laukiančius knygų naujienų – išleistas solidus leidinys, pasakojantis apie Šiaulių krašto ekslibrisus ir Gerardo Bagdonavičiaus kūrybinį palikimą. Įspūdžius, kaip sekėsi rengti knygą ir sukti apie dailininką filmą, skiltyje „Knygos ženklai“ pasakoja projekto kūrybinė grupė. Toliau pristatome bibliotekos fondus. Šį kartą – kalbininko, pedagogo, vadovėlių autoriaus, Šiaulių universiteto profesoriaus Vytauto Sirtauto (1921–2008) rankraščių ir knygų kolekciją.

Net keletas straipsnių skirta bibliotekos tarptautiškumui, patirčiai organizuojant mokslinę-praktinę konferenciją, vykdant projektus ir veiklas kitokio įgalumo žmonėms apžvelgti. Rodydami dėmesį neįgaliems žmonėms siekiame būti draugiški ir atviri.

Dalijamės ir regiono viešųjų bibliotekų naujienomis. Šiame numeryje pasakojama apie Šiaulių miesto savivaldybės, Kelmės, Mažeikių ir Radviliškio rajonų savivaldybių bibliotekų projektus, akcijas ir renginius.

Malonaus skaitymo! 

AUŠROS ALĖJA Nr. 3

AUŠROS ALĖJA Nr. 2

AUŠROS ALĖJA Nr. 1