Žurnalas „Aušros alėja“

 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka savo lankytojams, globėjams ir svečiams prieš pat Nacionalinę bibliotekų savaitę padovanojo naujausią „Aušros alėjos“ numerį. Tikimės, kad jį skaitydami sužinosite kažką nauja, negirdėta, įdomaus, o gal tiesiog maloniai praleisite laiką.

Šio numerio svečias žinomas Lietuvos kalbininkas profesorius Kazimieras Župerka skaitytojams pasakoja ne vien apie lietuvių kalbą, knygas ir skaitymą, profesorių kalbinusi R. Stonkutė klausinėja ir apie Šiaulius, ir apie Lietuvos kultūrinį gyvenimą, ir apie šiuolaikinį žmogų. 2018 metai jubiliejiniai – Lietuva švenčia atkurtos valstybės šimtmetį. Su šia tema susijęs ne vienas žurnalo straipsnis. N. Kasparavičienė apžvelgia, kaip 1928 ir 1938 metų spaudoje buvo nušviečiami Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečio ir dvidešimtmečio minėjimai. O Knygos grafikos centro kuratorė A. Kaktytė pasakoja apie atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirto tarptautinio ekslibrisų konkurso, kurį 2017 m. pavasarį buvo paskelbusi mūsų biblioteka, darbų parodą.

2018 m. jubiliejiniai metai lietuvių vaikų literatūrai – prieš 150 metų išleistos M. Valančiaus „Vaikų knygelė“ ir „Suaugusių žmonių knygelė“. Tikimės, kad skaitytojus sudomins išsami prof. Dž. Maskuliūnienės publikacija apie tų knygelių leidimus, saugomus mūsų bibliotekos fonduose. Šiemet suėjo 40 metų, kai Šiauliuose, Aušros alėjoje, duris atvėrė naujas mūsų bibliotekos pastatas. Šią sukaktį taip pat primename žurnalo skaitytojams.

Mums labai svarbi Jūsų, bibliotekos lankytojų, nuomonė apie mūsų teikiamas paslaugas. Džiugu skelbti apklausų rezultatus, rodančius, kad Jūs esate patenkinti bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir toliau žadate lankytis pas mus.

Viliamės, kad skaitytojams patiks per kraštotyros ekspediciją surinktos istorijos apie kryžius. O ketinantys įkurti skaitytojų klubą ar galvojantys, ką veikti tokiame klube, ras naudingų patarimų ir idėjų bibliotekininkės U. Vaserienės straipsnyje.

Skelbiame džiugias naujienas iš regiono – Plungėje po pusmetį trukusios rekonstrukcijos atidaryta Vaikų biblioteka, o Akmenės viešoji biblioteka įsikėlė į naują pastatą.

Malonaus skaitymo!

AUŠROS ALĖJA Nr. 4

AUŠROS ALĖJA Nr. 3

AUŠROS ALĖJA Nr. 2

AUŠROS ALĖJA Nr. 1