Animukai: animacinės knygos skaitymo ir kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams

vizualasProjekto trukmė: 2021-03-01–2021-12-10

Projekto vadovas: Bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus projektų kuratorius Gintautas Jazdauskas 86080190, g.jazdauskas@savb.lt.

Projekto partneriai: Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.

Trumpas projekto pristatymas:

Protinę negalią ir kognityvinių sutrikimų turintys vaikai ir paaugliai susiduria su įvairiais sunkumais skaitydami ir mokydamiesi skaityti. Mokymosi skaityti sunkumai gali būti nulemti įvairių disleksijos, disgrafijos, dėmesio ir sensorinių sutrikimų. Mokymasis skaityti tokius sutrikimus turintiems asmenims yra lėtas ir daug pastangų reikalaujantis procesas.

Šiuo projektu siekiama palengvinti mokymosi skaityti procesą. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, remdamasi tarptautine praktika ir bendradarbiaudama su specialiaisiais pedagogais, literatūros specialistais, vaizdo ir garso profesionalais, kurs animacines knygas vaikams. Projekto metu sukurtos animacinės knygos padės lengviau ugdyti skaitymo įgūdžius kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams, prisidės prie jų socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimo, lengvins socializacijos procesus.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.