Anglų kalbos klubas

Anglų kalbos klubas veiklą pradėjo 2008 m. Dvejus metus jo nariai, žiūrėdami amerikiečių filmus originalo kalba, gilino anglų kalbos žinias ir susipažino su amerikiečių kino klasika. Nuo 2011 m. pradžios klubo veikla buvo išplėsta: užsiėmimai koncentruoti ne tik į anglų kalbos klausymo, bet ir kalbėjimo įgūdžių lavinimą. Išliko kino filmų peržiūros, o kalbėjimo įgūdžiams lavinti organizuojami įvairūs teminiai pokalbiai. Visa tai vyksta neformalioje aplinkoje, skatinama dalyvius bendrauti angliškai pagal savo žinių ir įgūdžių lygį.

Per klubo gyvavimo laikotarpį narių sudėtis keičiasi, vieni žmonės išvyksta, ateina naujų lankytojų. Žinia apie jo veiklą sklinda iš lūpų į lūpas, o tai bene geriausia reklama, geri atsiliepimai pritraukia naujų įdomių žmonių. Smagu, kad klubą jau keletą metų iš eilės lanko garbus šiaulietis Kovo 11-osios akto signataras Donatas Morkūnas. JAV pilietės Marytė Collard ir Aldona Ballard po gyvenimo tarpsnio Amerikoje grįžo atgal į Šiaulius. Jos aktyviai įsiliejo į klubo veiklą, tapo savotiškomis šios šalies ambasadorėmis. Kelmės mažojo teatro direktorius Algimantas Armonas nepatingi kiekvieną kartą atvykti iš Kelmės. Į klubą užsuka įvairaus amžiaus lankytojų: ir senjorų, ir darbingo amžiaus žmonių, ir jaunimo. Gražu, kad jie visi puikiai sutaria lavindami anglų kalbos įgūdžius, atranda bendrų kitų interesų, savo bendravimą tęsia jau kitoje aplinkoje. Užsiėmimo trukmė – dvi valandos, tačiau jos prabėga labai greitai.

Įvairovės klubui suteikia svečiai iš užsienio šalių. Didžiąją jų daugumą sudaro jaunimas, pagal Europos mainų programas atvykęs į Šiaulių miestą ir rajoną savanoriauti ar studijuoti. Svečių geografija labai plati, jų dėka geriau susipažinome su  Armėnija, Austrija, Brazilija, Čekija, Gruzija, Indija, Ispanija, Italija, Japonija, JAV, Kazachstanu, Kolumbija, Kroatija, Pietų Korėja, Portugalija, Prancūzija, Rusija, Slovakija, Turkija, Vokietija. Vyksta abipusiai bendravimo mainai. Svečiai susipažįsta su vietos bendruomene, gyvenimu, lengviau įsilieja į aplinką. Ryšiai nenutrūksta ir jiems išvykus. Toliau bendraujame socialiniuose tinkluose, skrieja proginiai sveikinimo atvirukai, kartais jie mus maloniai nustebina ir dovanomis, kaip baltas sūris iš Gruzijos ar žalioji arbata iš Japonijos.

Pastaruoju metu užsiėmimai pasižymi temų ir formų įvairove. Jų metu gvildenamos šių dienų aktualijos, minimos atmintinos Amerikos ir Lietuvos datos, aptariamos įvairios šventės.

Vyr. bibliotekininkas-edukatorius Reinaldas Šulskis
Tel. (8 41) 37 17 29
El. paštas american@savb.lt

 
Skip to content