25-oji Lietuvos ekslibriso paroda

Projekto trukmė – 2024 m. vasario 1 d. – gruodžio 15 d.

Projekto vadovė – Asta Kaktytė, tel. (8 41) 42 05 10, el. p. knygosgrafika@savb.lt

Projekto tikslas – stiprinti profesionaliojo vizualaus meno sklaidą ir populiarinti mažąją grafiką – ekslibrisus, skatinti kultūrinį gyventojų aktyvumą, organizuojant ir pristatant jubiliejinę Lietuvos ekslibriso parodą.

Apie projektą. Minėdama pirmosios lietuviško ekslibriso parodos jubiliejinius metus ir pagerbdama menininkus, reikšmingai prisidėjusius prie ekslibriso sklaidos, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga parengs 25-ąją jubiliejinę respublikinę ekslibrisų parodą fiziniu ir virtualiu formatu. Į parodą planuojama pritraukti daugiau nei pusę šimto Lietuvos profesionalių dailininkų. Ekspozicijoje šalia jau pripažintų, garbių kūrėjų (Alfonso Čepausko, Augustino Virgilijaus Burbos, Mikalojaus Povilo Vilučio ir kt.) darbų matysime ir jaunų autorių (Ramūno Petrusevičiaus, Loretos Uzdraitės, Ugnės Rudinskaitės ir kt.) sukurtus ekslibrisus. Paroda bus eksponuojama didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir bus organizuojami keturi parodos pristatymo renginiai.

Projekto metu planuojama įgyvendinti šias veiklas:

  1. Surengti šiuolaikišką, aukštos meninės vertės 25-ąją respublikinę ekslibrisų parodą.
  2. Organizuoti parodos eksponavimą ir pristatymo renginius didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
  3. Parengti ir išleisti parodos katalogą, kuriame bus pateikti atrinkti 25-osios respublikinės parodos kūrėjų meno darbai.
  4. Parengti parodą ir jos autorius pristatančius atvirlaiškius, jais papildyti 500 „Knygų namelių“ Lietuvoje.
  5. Organizuoti projekto veiklų ir rezultatų sklaidą vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projekto partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus grafikos meno centras, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Galaunių namai – muziejus, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 
Skip to content