99 laiškai apie meilę ir amžinybę

knygos viršelis
Bidija Dandaron
2023
Sofoklis

Skaitytojas savo rankose laiko knygą „99 laiškai apie meilę ir amžinybę“ – unikalios, intelektualios ir intriguojančios meilės istorijos atspindį. Istorijos, kuri tęsėsi trejus metus ir kurioje dalyvavo Kaune Vytauto Didžiojo universitete dirbusio filosofijos profesoriaus Vosyliaus Sezemano įdukra Natalija Klimanskienė ir žymus buriatas, tantrinio budizmo Mokytojas, filosofas, tibetologas Bidija Dandaronas (1914—1974). Visą gyvenimą sovietų valdžios persekiotas, kankintas ir tremtas Dandaronas nepailsdamas studijavo, tyrinėjo ir aktyviai skleidė žinias bei budistinės jogos patirtį savo artimiems mokiniams. Tarp jų anuomet buvo ir du lietuviai – vertėjas poliglotas Antanas Danielius (1941–2002) ir pasaulyje išgarsėjęs tibetiečių medicinos žinovas Donatas Butkus (1939–2016).

Šie Dandarono laiškai atskleidžia gyvą, gilius egzistencinius klausimus mąsliai keliančią asmenybę, jautrų santykį su mylimąja – kūrybinio įkvėpimo mūza – ir liudija nuoširdžias pastangas nuosekliai ir sistemingai perteikti jai suprantama kalba pamatines budistinės filosofijos, etikos bei psichologijos sampratas, supažindinti su dabartyje aktualizuotomis mistinėmis Rytų filosofijos ir slėpiningomis ezoterinio budizmo praktikomis. Laiškai yra ir savotiškas intelektinis tiltas tarp Rytų ir Vakarų, jungiantis ir palyginantis praktinę Indijos ir Tibeto pasaulėžiūrą su antikos ir Vakarų pasaulio filosofijos, psichologijos autorių idėjomis, krikščioniškos etikos principais bei mistikų patirtimis.

Staiga užsimezgęs budizmo Mokytojo meilės ryšys su jo dvasine mokine staiga nutrūko, palikęs mums jo sielos veidrodį – šiuos atvirus laiškus apie meilę, vidinius ieškojimus ir nirvaną.

Užsakyti leidinį

Komentarai

 
Skip to content