Angelų vasara

Knygos viršelis
Eitvydė Pranevičienė
2020
Dzindra

Ši knyga „Angelų vasara“ – apie nuojautą, žodžius, keliones, veiksmus lyg apie plonytę amforą, kurioje visa tai telpa. Novelėse susiduria dviejų žmonių subtilūs vidiniai poreikiai. Dėl to kyla klausimų, į kuriuos arba nėra atsakymų, arba vietoje jų sąmoningai sulaukiama tylos. Bet ar tikrai šalia mūsų esantis žmogus žino visus atsakymus? O jeigu ir žino, ar privalo atsakyti? Išspręsti šią dilemą turime kiekvienas pats.

Pateikta nemažai subtilių detalių apie gydytojų ir psichologų darbą. Tuo norėta pabrėžti, kad moralinių sprendimų galutinis kriterijus turėtų būti žmogiškumas ir meilė, todėl labai svarbu tausoti savo ir kitų emocinę sveikatą.

Smulkiai aprašytas sunkus menininkų darbas – ar tai būtų paveikslas, ar skulptoriaus lėlės, kuriama muzika – visam tam svarbūs menininko įrankiai, instrumentai, fantazija ir, be abejo, žinios.

Skaitant apima toks jausmas, kad neegzistuoja žodžiai, kableliai, taškai. Yra tik nuotaika ir jausmas, vaizduotės išryškintos vizijos. Todėl, kad šie pasakojimai – apie subjektyvią atmintį ir kasdienius išgyvenimus. Kitaip tariant, apie mūsų laiką ir mus.

Užsakyti leidinį

Komentarai