Biblioterapijos metodika

Knygos viršelis
Daiva Janavičienė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
2020
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka išleido Nacionalinės bibliotekos Informacijos ir komunikacijos mokslų departamento Bibliotekininkystės ir bibliografijos tyrimų skyriaus darbuotojos dr. Daivos Janavičienės knygą „Biblioterapijos metodika“ .

Knygoje pristatomos autorės išbandytos pasyviosios ir sąveikos biblioterapijos technikos. Skaitymo rekomendacijų biblioterapijos organizatoriai ras patarimų dėl pasyviosios biblioterapijos – ne tik detalizuojama jos metodika, bet ir pateikiamas autorės sudarytas grožinės literatūros knygų sąrašas.

Pasiryžę taikyti sąveikos biblioterapiją leidinyje ras patarimų, kaip organizuoti grupinius užsiėmimus: rašoma apie tikslų kėlimą, pozityvų vedėjo nusiteikimą, dalyvių apklausos organizavimą, literatūros atranką, užsiėmimo eigos etapus ir t. t.

Knygoje aprašomos keturios sąveikos biblioterapijos metodikos: pasakų terapijos; poezijos ir kūrybinio rašymo dirbtuvių organizavimo ir vedimo; teminių biblioterapijos užsiėmimų vedimo;  skaitytojų klubų su biblioterapijos elementais organizavimo ir vedimo. Autorė siūlo pateiktus pavyzdžius naudoti ne paraidžiui kaip tipinius, bet kaip galimybę plėtoti idėjas.

Užsakyti leidinį

Komentarai