Folklando karas

Knygos viršelis
Martin Middlebrook
2020
Vox Altera

Britų karo istoriko Martin Middlebrook knygoje „Folklando karas“ pasakojama apie karinį konfliktą tarp Argentinos ir Jungtinės Karalystės. Jis 1982-ais metais kilo dėl Folklando salų, kurios yra Atlanto vandenyno pietvakariuose. Argentina iki šiol reiškia į jas teises.

1982-tų metų balandžio 2 dieną, Argentinos pajėgoms netikėtai įsiveržus į Folklandų salas ir pabandžius paimti jas jėga, Jungtinė Karalystė įsitraukė į karą. Argentina istoriškai šias salas laikė savomis, todėl jas užėmusi norėjo sustiprinti tautos patriotinę dvasią ir nesitikėjo karinio pasipriešinimo. Dėl Jungtinės Karalystės ministro pirmininko ryžto ir apsukrių ginkluotųjų pajėgų reaguota buvo greitai. Britai į salas išsiuntė jūrų, oro bei specialiąsias pajėgas. Vos po dviejų mėnesių teritorijos buvo išlaisvintos, o įsibrovėliai nugalėti.

Folklandų karas buvo laikomas didžiausia karinių jūrų pajėgų operacija nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų. Oficialiai karo viena kitai nepaskelbė nė viena šalis, tačiau dėl šio konflikto Argentinos ir Jungtinės Karalystės santykiai buvo gerokai pašliję ir atkurti tik 1989-tais metais.

Knygoje jaudinančiai pasakojama trumpa, bet žiauri karo, vis dar išlikusio daugelio iš dalyvių atmintyje, istorija, kurios rezultatas buvo Argentinos pralaimėjimas. Autorius yra parašęs net dvi knygas skirtas Folklandų konfliktui. Viena iš britų perspektyvos („Folklandų karas“), kita – iš Argentinos požiūrio kampo („The Fight For The ‘Malvinas’: The Argentine Forces In The Falklands War“).

Užsakyti leidinį

Komentarai