Imanuelio kelias

Viršelis
Jūratė Sučylaitė
2024
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Garsiajam Prūsijos filosofui Imanueliui Kantui 2024 m. balandžio 22 d. sukako 300 metų. Šiai sukakčiai ir skirta ši knyga.

Klaipėda – Imanuelio Kanto tėvo Johano Georgo Kanto gimtamiestis. Abu Imanuelio tėvai buvo Prūsijos piliečiai, Karaliaučiaus gyventojai, o senelis ir prosenelis iš tėvo pusės, gyvenęs Kantvainiuose prie Agluonėnų, bei prosenelė iš mamos pusės buvo lietuvininkai.

„Imanuelio kelias“ – rašytojos Jūratės Sučylaitės istorinis romanas pasakoja apie filosofo vaikystę, mokymosi metus, šeimos įtaką moralinių pažiūrų formavimuisi. Supažindinama su Prūsų Lietuvos (Mažosios Lietuvos) kultūrine dvasia, gyvenimu ir kūryba Karaliaučiuje, kultūriniais ryšiais su Klaipėdos miestu.

„Imanuelio Kanto protėviai ir tėvai – visi jie tvarkingi, sąžiningi, pamaldūs, taigi nebuvo ko slėpti, nebuvo ko gėdytis, nebuvo kliūčių pamėginti paprašyti stipendijos. Prašantysis turėjo įrodyti pažangumą ir kruopštumą – Imanuelio gabumai nė vienam nekėlė abejonių. Nepaisant to, kad buvo visos sąlygos, leidžiančios prašyti stipendijos, Imanuelis niekada nepaprašė nei vietinės, nei valstybės, nei bažnyčios, nei Berlyno stipendijos. Norėjo būti nepriklausomas, norėjo, kad niekas jam nenurodinėtų, kaip mąstyti, neneigtų jo minčių, jei šios gerokai skirtųsi nuo turtingųjų ir vadovaujančiųjų nuomonės“, – rašoma romane.

Autorė remiasi istoriniais faktais, bet romane yra meninės išmonės, fantazijų.

Užsakyti leidinį

Komentarai

 
Skip to content