Lėtas pavasaris

Knygos viršelis
Helga Čecka
2021
Helga Marija Kauzonė

„Lėtas pavasaris“ yra antrasis Helgos Čeckos romanas. Pirmasis – „Moteris iš dvigubo pasaulio“ išleistas 2015 m., 2016 m.

Pagrindinė romano herojė Helga Laufgard netikėtai gauna elektroninį laišką – kvietimą pokalbio. Tačiau ji susiruošusi į ilgą kelionę, nieko naujo savo gyvenime nebeplanavo – viskas jau suplanuota, ji nori tik išvykti, o gal ir išnykti. Interviu, oro uostas, keistas palydovas Kimas sukelia emocijų bangą ir sugrąžina į prisiminimus: apie vaikystę, apie šeimą, apie žvaigždes ir „juodą dėžę“. Ji atsisakė savo praeities, ieškojo vietos pasauly, kovojo už saulės spindulėlį bandydama suvokti savo tapatybės mįslę, ji ištvėrė smurtą, pašaipas ir pažeminimus, išgyveno pakilimo akimirkas, o paskui… viskas. Gyvenimas ima ir sudūžta į šukes tarsi molinis vazonas…

Knygoje „Lėtas pavasaris“ autorė Helga Čecka iškelia į paviršių „nepatogias“ temas, apie kurias ne visi drįsta kalbėti.

Nenuspėjamas siužetas, nepagražintas realizmas, provokuojančios scenos neleis skaitytojui atsikvėpti iki pat neprognozuojamos pabaigos. Kartais ir pagrindinė veikėja, ir skaitytojas susipainioja, kur yra realybė, o kur – fantazija ar sapnas.

Autorės knygų „Lėtas pavasaris“ ir „Moteris iš dvigubo pasaulio“ siužetai yra skirtingi, bet skaitytojas gali pajusti, tarsi ta pati moteris vienu metu gyvena prasilenkiančiuose paraleliniuose pasauliuose.

Užsakyti leidinį

Komentarai

 
Skip to content