Mano žodžiai

Ruth Bader Ginsburg
2022
Alma littera

RUTH BADER GINSBURG (1933–2020) – viena įtakingiausių Amerikos moterų. Ji mokėsi Harvardo ir Kolumbijos universitetų Teisės mokyklose, dėstė teisę Naujojo Džersio valstybinio universiteto Rutgerso teisės mokykloje ir Kolumbijos universiteto Teisės mokykloje.

Aštuntajame dešimtmetyje Ruth reikšmingai prisidėjo prie Amerikos pilietinių laisvių draugijos Moterų teisių projekto įkūrimo ir kaip advokatė aktyviai siekė lyčių lygybės Aukščiausiojo Teismo salėje. 1980 m. prezidentas Jimmy’is Carteris Ruth Bader Ginsburg paskyrė teisėjauti JAV Kolumbijos apygardos apeliaciniame teisme, o 1993 m. prezidentas Billas Clintonas – JAV Aukščiausiajame Teisme. Žurnalas „Forbes“ 2009 m. Ginsburg įtraukė į 100 galingiausių moterų sąrašą, o žurnalas „Glamour“ 2012 m. paskyrė apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus.

Žurnalas „Time“ 2015 m. savo rengiamame įtakingiausiųjų sąraše „Time 100“ Ruth pavadino ikona, o verslo žurnalas „Fortune“ 2016 m. ją išrinko viena geriausių pasaulio lyderių.

„Knyga visapusiškai atskleidžia autorės gyvenimą, jos neprilygstamą analitinį, ironijos nestokojusį protą, turėjusį įtakos ne tik teisei, bet ir visuomenės nuomonei.“ – Harper’s Bazaar

Užsakyti leidinį

Komentarai

 
Skip to content