Mėgėjiška santuoka

Knygos viršelis
Anne Tyler
2021
Tyto alba

Pulicerio premijos laureatės Anne Tyler romanas „Mėgėjiška santuoka“ – įtikinanti istorija apie nesuderinamą santuoką ir jos pasekmes, apimančias net tris kartas.

Polina ir Maiklas – iš pažiūros tobula pora. Jie žavūs, jauni, mylintys. Tačiau Antrojo pasaulinio karo išvakarėse sudaryta skubota santuoka tarsi visam laikui lieka mėgėjiška – pernelyg skirtinga pora taip ir nesugeba nušlifuoti kampų.

Autorė apie porų kasdienybę rašo įtaigiai ir turi talentą įžvelgti aštriausias gyvenimo smulkmenas. Už iš pažiūros nereikšmingų personažų kasdienybės detalių mums parodomas patosas ir kančia, su kuriais neišvengiamai susiduria kiekvienas. Bėgantis laikas. Išeikvotos galimybės. Mirtis. Baimės. Apgailestavimai. Daugelis skaitytojų veikėjuose ir įvairiose situacijose atpažins save.

Anne Tyler (Anė Tailer, g. 1941 m.) – viena žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų, lietuvių skaitytojams jau pažįstama kaip romanų „Mėlynų siūlų ritė” ir „Laikrodžio šokis” autorė. Ji triskart buvo nominuota Pulitzerio premijai, o 1989 m. tapo laureate. Knyga „Mėlynų siūlų ritė” 2015 m. buvo įtraukta į Man Booker premijos trumpąjį sąrašą. „Mėgėjiška santuoka” – šešiolikta rašytojos knyga ir trečias romanas, išverstas į lietuvių kalbą.

Užsakyti leidinį

Komentarai