Mūsų kūnai – jų karo laukas

Knygos viršelis
Christina Lamb

Apie seksualinę prievartą žinoma nuo seniausių laikų, tai – kaip karas, tačiau šio nusikaltimo galima išvengti. Net jei ir pasaulis tai paliudija, dar nereiškia, jog prievarta niekada nepasikartos, tačiau tada bent jau niekas negalės pasakyti, kad nieko nežinojo.

Tai pirmasis žinomos karo žurnalistės ir knygų autorės Christinos Lamb bandymas atkreipti dėmesį į prievartavimų ir seksualinio smurto mastus šiuolaikinėse konfliktų zonose, kur ji dirba jau apie trisdešimt metų.

Knygoje „Mūsų kūnai – jų karo laukas“ autorė atiduoda balsą konfliktų zonose gyvenančioms moterims, parodydama, kaip šiandienos kare armija ir teroristai naudoja prievartą kaip ginklą, siekdami pažeminti, išnaudoti ir vykdyti etninius valymus. Lamb atskleidžia neįtikėtinas didvyriškumo ir pasipriešinimo istorijas nuo Pietryčių Azijos, kur japonai per Antrąjį pasaulinį karą ėmė į vergiją „paguodos moteris“, iki Ruandos, kur buvo išprievartauta maždaug ketvirtis milijono moterų, ir šių dienų jazidų moterų bei vaikų, kurie prieš „Islamo valstybei“ paimant juos į vergiją tapo masinių savo šeimų žudynių liudininkais.

Christina Lamb yra viena žymiausių britų užsienio korespondentų, laimėjusi 14 prestižinių apdovanojimų. Ji yra parašiusi daug knygų: „Atsisveikinimas su Kabulu“ , „Afrikos namai“ , „Laukiant Alacho“, „Herato siuvimo būreliai“  ir „Akmens namai“. Kartu su bendraautorėmis Christina parašė tokius tarptautinius bestselerius: „Aš esu Malala“ ir „Mergina iš Alepo“.

Užsakyti leidinį

 

Komentarai