Nuo kelionių iki turizmo istorijos

Knygos viršelis
Robertas Jurgaitis
2019
Žara

Žmogaus prigimtyje jau užkoduota keliavimo projekcija: gimstant peržengiama svarbi riba ir ateinama į šį pasaulį, o mirštant išeinama anapus. Visas gyvenimas yra trumpiau ar ilgiau trunkanti kelionė, tačiau vieniems ji – sunki ir varginanti, o kitiems – pilna įspūdžių tarsi žaismingas turistinis potyris.

Straipsnių rinkinio dėmesio centre – kelionių ir turizmo istorijos tyrimai, atspindintys kiek platesnį tarpdalykinių įžvalgų ir prieigų kontekstą. Rinkiniu siekta sujungti neretai mechaniškai išskiriamas ir visiškai atsietai funkcionuojančias kelionių istorijos ir turizmo istorijos grandis.

Įvadinėje dalyje „Teorinės įžvalgos“ gilinamasi į kelionių semiotinės analizės subtilybes ir turizmo bei vietos dvasios sąsajas. Antrojoje, savo apimtimi didžiausioje, knygos dalyje „Artes Apodemicae: nuo kelionių aprašymų iki tinklaraščių“ gilinamasi į kelionių aprašymų, turistinių vadovų, tinklaraščių istorinius, kultūrinius ir praktinius kontekstus. Trečiojoje knygos dalyje „Kelionių variacijos: nuo simbolinių kelionių iki inspiracijų keliauti“ nagrinėjami įsivaizduojamų kelionių ir inspiracijų keliauti atvejai, o ketvirtoji knygos dalis „Turizmo industrija: nuo pomėgių iki verslo“ skirta moderniaisiais laikais išaugusios turizmo industrijos svarbiausioms tendencijoms paryškinti.

Užsakyti leidinį

 

Komentarai