Pjesės

Jaan Tätte
2022
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Rinkinį sudaro pjesės „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę”, „Tiltas”, „Laimingo šiokiadienio!” ir pjesė vaikams „Sveiki!”.

„Tarptautinį pripažinimą pelniusios J. Tätte’s pjesės šiuolaikinės kultūros kontekste išskiria tuo, kad jose gausu emocijų, kurių pasigendama šiais visuotinio vartotojiškumo laikais.
Pasitelkęs modernias dramaturgijos priemones, autorius vaizduoja materialių vertybių poveikį ir jausmų nuvertėjimą. Kartais netgi groteskiškai, kartais tragikomiškai rašytojas gvildena dabartinio vartotojiško mentaliteto problemas.
Pjesė „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba pasaka apie auksinę žuvelę” – kupinas šmaikščių dialogų ir netikėtų siužeto posūkių pasakojimas apie stebuklus, laimę ir pinigus. Pjesės moto skamba lyg iššūkis: „Parašiau tai dėl pinigų”. Pjesėje „Tiltas” autorius atspindi šiuolaikinę visuomenę, per veikėjų santykius atskleisdamas, kad esminis jausmas – meilė, visuomet išlieka. Komedija „Laimingo šiokiadienio!” – tai tikrovės ir grotesko, komedijos ir dramos paribyje laviruojanti istorija, kurioje autorius gvildena šiuolaikinių žmonių mentaliteto problemas, amžinąjį meilės troškimą ir siekį ištrūkti iš pilkos šiokiadienių rutinos”
, – vertėja Danutė Sirijos Giraitė.

Užsakyti leidinį

 

Komentarai

 
Skip to content