Povilo Višinskio skaitymai

„Kilk ir kelk!” – taip ano šimtmečio pradžioje iš istorinio snaudulio gimtąjį kraštą žadino tautinio atgimimo šauklys, tiesos ir laisvės idealų skiepytojas Povilas Višinskis. Begaliniu tikėjimu, savo idėjomis, pasiaukojimu ir drąsa jis dirbo tautos gerovei, švietė ir lavino visuomenę, ugdė jos tautinę savimonę. Jo siekiai, įkūnijantys Gėrio, Tiesos ir Meilės idealus, dabar gal labiau nei anuomet yra suprantami ir brangūs.

Prisimenant šio šviesaus lietuvių kultūros veikėjo nuopelnus tautai, jo ryšius su Šiaulių žeme, 1990 metais Šiaulių viešoji biblioteka pavadinta garbingu Povilo Višinskio vardu. Tais pačiais metais, pagerbiant tuos, kurie stovėjo prie lietuvių mokslo ir meno ištakų, kurie mums uždegė tą brangų meilės jausmą savo tautai, buvo pradėti rengti Povilo Višinskio skaitymai.

Respublikinės mokslinės konferencijos „Povilo Višinskio skaitymai“ nuo 1990 m. rengiamos kas antrus metus. Jos padeda susigrąžinti senąją mūsų kultūros, raštijos ir knygos istoriją, yra graži ir prasminga tradicija.

 
Skip to content