Akordeonininkų orkestras

Orkestre groja 9–12 klasių mokiniai. Kolektyvas turi paruošęs didelę koncertinę programą, kurios repertuare yra įvairių tautų, epochų ir žanrų muzika. Akordeonininkų orkestras dažnai koncertuoja Šiaulių mieste, rajonuose, krašto muzikos mokyklose, dalyvauja Lietuvos akordeonininkų asociacijos renginiuose. Tai Šiaulių krašto akordeonininkų festivalio „Linksmasis akordeonas“ organizatorius bei dalyvis, taip pat sudėtinė tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltijos tremolo“ dalis.

Akordeonininkų orkestrui vadovauja mokytoja ekspertė Marytė Markevičienė. Kolektyvas koncertavo Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Italijoje, Lenkijoje, ne kartą dalyvavo festivaliuose: „Limbažu tarptautinis festivalis“, „Parnu akordionu muussika“, „Sata Hame Soy“, du kartus laimėjo 1 vietas tarptautiniame konkurse Estijoje, kartu su tarptautiniu orkestru „Baltijos tremolo“  laimėjo Grand Prix Italijoje „Citta di Lanciano“ konkurse ir 2 vietą „Akordeonų regatoje“ Estijoje.

Tarptautinis akordeono muzikos festivalis-konkursas „Linksmasis akordeonas“ gyvuoja nuo 1997 metų, į Šiaulius kas antri metai sukviesdamas muzikantus akordeonininkus. Organizuoti pirmąjį lengvosios akordeono muzikos festivalį pedagogus paskatino didelis noras bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, bendraminčiais, dalintis savo džiaugsmais ir rūpesčiais.

Pirmajame festivalyje „Linksmasis akordeonas“ dalyvavo tik Šiaulių krašto muzikos mokyklų akordeonininkai ir Klaipėdos universiteto menų fakulteto docentė V. Kaknavičiūtė. Taip pat vyko muzikos mokyklų akordeono ansamblių paradas, kuris tapo tradiciniu kiekvieno festivalio renginiu.

Po dvejų metų festivalis sukvietė jau didesnį būrį dalyvių iš visos Lietuvos, organizuotas seminaras ir svečių koncertai. III festivalis peraugo į tarptautinį renginį. Dalyvavo akordeonininkai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Italijos, surengtas jaunųjų atlikėjų konkursas.

Festivalio renginiai vyksta vis kitose erdvėse, dalyvauja įvairių šalių atlikėjai ir kolektyvai,  skamba skirtingų autorių, epochų, žanrų muzika.

Festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ tikslas – akordeono muzikos populiarinimas, jaunųjų talentų ugdymas, tarptautinių kultūrinių ryšių plėtojimas, Lietuvos vardo garsinimas.