Liaudies muzikos ansamblis „Jovarėlis“

Tai jaunatviškas ir nuolat atsinaujinantis kolektyvas. Ansamblyje dainuoja ir groja įvairaus amžiaus jaunimas. Ansamblį sudaro dvi grupės: liaudies instrumentų orkestras (vadovė mokytoja ekspertė R. Vaišnorienė) ir choras (vadovė mokytoja metodininkė  R. Ragauskaitė).

Liaudies instrumentų orkestras gyvuoja nuo 1961 m. Šis kolektyvas respublikiniuose  konkursuose net tris kartus yra laimėjęs prizines vietas. Dalyvauta kompozitorių autoriniuose vakaruose, padaryta įrašų Lietuvos radijui ir televizijai. Orkestras dalyvavo visose respublikinėse ir Pasaulio lietuvių dainų šventėse, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus XIV“ Rygoje (Latvija), grojo popiežiaus Jono Pauliaus II aukotose Šv. Mišiose Kryžių kalno papėdėje.  Su lietuvių liaudies muzika ir instrumentais kolektyvas yra supažindinęs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos, Kaliningrado srities, Olandijos, Lenkijos ir kitų šalių publiką. 2007 m. orkestras nominuotas geriausiu Lietuvos liaudies instrumentų orkestru ir jam įteiktas apdovanojimas „Aukso paukštė“.

Choras, kaip atskiras kolektyvas, savo veiklą pradėjo 1939 m. Kasmet rengdavo koncertus miesto visuomenei, yra koncertavęs Latvijoje, Estijoje, dalyvavęs visose miesto, zoninėse ir respublikinėse dainų šventėse, Pasaulio lietuvių dainų šventėse, XIV studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus“ Rygoje (Latvija), tarptautiniuose festivaliuose, respublikiniuose dainų švenčių konkursuose yra pelnęs prizinių vietų. Choras yra jaunimo kamerinės sakralinės muzikos konkurso „Cantate Dominus“ bronzos medalio laimėtojas.

Nuo 2006 m. choras ir orkestras koncertuoja kartu, pasivadinę liaudiškos muzikos ansamblio „Jovarėlis“ vardu. Kolektyvas yra dalyvavęs respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose: tarptautinis liaudiškos muzikos festivalis „Tūto“, tarptautinis P. Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių festivalis-konkursas, X tarptautinis M. Glinkos festivalis (Rusija) ir kt. Ansamblis nuolat dalyvauja dainų šventėse, įvairiose labdaros akcijose bei kituose projektuose, aktyviai koncertuoja šalyje ir svetur.

2014 m. kovo mėnesį kolektyvas Lietuvą atstovavo XIII tarptautiniame folkloro festivalyje Prahoje (Čekija).