Neformaliojo švietimo metodų mokymai mokyklų bibliotekininkams

vizualas4 nuotolinių mokymų „Neformaliojo švietimo metodų taikymas dirbant su jaunimu. Žaidybinimo taikymas bibliotekos veikloje“ metu mokyklų bibliotekininkai susipažino ir išbandė metodus, kurie padės patraukliau pateikti ir labiau įtraukti jaunimą į mokyklos bibliotekos veiklas. 

Mokymų dalyviai susipažino su žaidybinimo metodika, pagrindiniais jos principais ir etapais. Išbandė įvairius įrankius, kuriais naudojantis galima kurti patrauklesnes bibliotekos veiklas ir paslaugas. Mokyklų bibliotekininkai, atlikdami praktines užduotis, kūrė sužaidybintas veiklas, lavino žaidybinę mąstyseną. 

Mokymų lektorė – grafinė fasilitatorė ir moderatorė Agnė Rapalaitė. Daugiau nei 8 metus dirba kaip mokymų vadovė ir projektų koordinatorė su jaunais žmonėmis bei jaunimo ar bendruomenių darbuotojais, mokytojais taikydama inovatyvius skaitmeninius įrankius, naujas formas ir metodus.

Mokymai vyko projekto „Mokyklų bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“ metu. Projekto tikslas – tobulinti mokyklų bibliotekininkų kompetencijas darbo su jaunimu srityje siekiant praplėsti mokyklų bibliotekų siūlomų kultūros ir neformaliojo ugdymo paslaugų įvairovę ir didinti jų kokybę atsižvelgiant į tikslinės auditorijos ypatumus bei poreikius.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

P. Sprindžiukaitės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.