Z ir alfa kartos ypatumų mokymai mokyklų bibliotekininkams

vizualas

Projekto „Mokyklų bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“ metu vyko 3 nuotoliniai mokymai „Z ir alfa kartos ugdymo ypatumai“ Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų bibliotekininkams naudojant vaizdo konferencijų programas.

Šių kartų mokiniai vaikystę leido pasaulyje, kuris jau buvo susietas technologijų, todėl Z ir alfa kartos mokinių mokymasis, informacijos paieškos, idėjos, erdvė (vaizdai ir garsai), bendravimas, mokymasis iš esmės skiriasi nuo ankstesnių kartų. Taigi turi skirtis ir šiuolaikinės kartos mokinių ugdymas, skatinimas ir informacijos perteikimas. 

Mokymų metu dalyviai gilino žinias apie psichosocialines šiuolaikinės Z ir alfa kartų ypatybes, sužinojo konkrečių būdų, kaip skatinti, mokyti ir susikalbėti su kartų atstovais, atliko praktinių užduočių. Mokymuose dalyvavo 67 Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų bibliotekininkai.

Mokymus apie Z ir alfos kartos ypatumus mokyklų bibliotekininkams vedė VšĮ „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologės Gintarė Jurkevičienė ir Vitalija Mikutaitienė. 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

P. Sprindžiukaitės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.