Projektas „Prisijungusi Lietuva“

 

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kvietė registruotis į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus suaugusiesiems bibliotekoje.

Mokymuose mokyta:

 • Naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.
 • Rengti tekstinius dokumentus.
 • Saugiai naršyti internete ir susirasti aktualios informacijos.
 • Naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.
 • Dalytis informacija ir bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Mokymų programos trukmė – 5 dienos po 4 val.

Labiau pažengusiems buvo siūloma tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius šiuose mokymuose:

 • Išmoksite išmaniai ir saugiai naudotis e. paštu, saugoti ir tvarkyti duomenis interneto saugyklose.
 • Susipažinsite su nuotraukų redagavimo ir animacijų kūrimo programėlėmis, išbandysite jų veikimą.
 • Susipažinsite su debesų kompiuterijos pagrindais. Išmoksite kurti, redaguoti bei dalytis tekstais debesyse.
 • Sužinosite, kaip susikurti savo interneto svetainę, tinklaraštį ir skelbti informaciją internete.
 • Išmoksite sukurti originalų gyvenimo aprašymą ir susipažinsite su vaizdo įrašų kūrimo galimybėmis.

 

Dėl registracijos į mokymus kreipkitės į Registratūrą II a. fojė (Šiuo metu registracija nevykdoma).

———————————————————

E. skautai – Lietuvos bibliotekose

Startavo dar viena asociacijos „Langas į ateitį“ vykdoma projekto „Prisijungusi Lietuva – efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė visuomenė“ veikla – e. skautų tinklo kūrimas. Ši veikla jau įtraukė 118 jaunuolių savanorių iš 34 Lietuvos savivaldybių.  Iki šio laiko e. skautai jau padėjo 157-iems vietiniams gyventojams, norintiems geriau ir tvirčiau pasijusti šiandienos skaitmeniniame gyvenime.

Kaip tapti e. skautu?

Prisijungti prie e. skautų tinklo veiklos kviečiami visi 14-29 metų jaunuoliai, įgudę naudotis išmaniaisiais telefonais ir galintys savo žiniomis pasidalinti su vyresnio amžiaus žmonėmis. „Susidomėję ir norintys prisidėti prie šios iniciatyvos, pirmiausia turi užsiregistruoti svetainėje www.prisijungusi.lt/e-skautai. Ten rasite naudingą informaciją, kuri padės pasiruošti būsimai veiklai ir atlikę testą, galėsite parsisiųsti e. skauto pasą. Su juo jau galima keliauti į artimiausią biblioteką ir susitarus su bibliotekininku pradėti e. skauto veiklą“, – ragina Projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų veiklos koordinatorius Arvydas Ruseckis.

——————————————————

2018 metų balandį startavo projektas  „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“), kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Kodėl bendruomenei verta dalyvauti projekte?

 • Tikime, kad Jūsų bendruomenėje yra daug žmonių, besinaudojančių informacinėmis ir ryšio technologijomis. Kiekvieno jų šios srities patirtis ir įgūdžiai yra labai skirtingi. Pasiūlysime veiklų norintiesiems įgūdžius patobulinti, o taip pat padėsime sužinoti, kaip saugiai naudotis internetu, kaip atskirti netikras naujienas ir pan. Geriausius skaitmeninius įgūdžius turintį Jūsų bendruomenės narį pakviesime tapti skaitmeniniu lyderiu, galinčiu konsultuoti kitus narius ir taip kelti Jūsų bendruomenės skaitmeninių žinių lygį. Mainais už šią veiklą pasiūlysime jam darbo priemonę – planšetę.
 • Galėsite „pasimatuoti“ savo bendruomenės skaitmeninius gebėjimus ir juos pagerinti.
 • Pasiūlysime puikų šansą pasinaudoti internetine erdve savo bendruomenės veiklai plėsti. Jeigu apie tai negalvojote ar tokią mintį buvote atidėję dėl kitų priežasčių – kviečiame tai padaryti jau dabar! Kodėl? Nes pakviesime bendruomenes teikti paraiškas e. prizui laimėti ir 120 laimėtojų galės realizuoti savo idėjas padedant projektui „Prisijungusi Lietuva“.
 • Projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslas – palengvinti, supaprastinti, paįvairinti Jūsų bendruomenės narių kasdienybę, padėti Jūsų žmonėms drąsiau ir saugiau žengti į skaitmeninę erdvę.

„Senjorų dienos internete 2018“, tai pirmoji projekto akcija, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiau jaustis skaitmeninėje erdvėje, išmokti atpažinti grėsmes bei netikras žinias nuo patikrintos informacijos, saugiai naudotis jiems aktualiomis elektroninėmis paslaugomis. Akcijos renginiuose dalyvavo beveik 12 tūkst. bibliotekų lankytojų.

Akcijos metu 65 Lietuvos apskričių ir rajonų bibliotekos bei M. Mažvydo nacionalinė biblioteka  pakvietė senjorus į renginius kiekvieną dieną skirtus vis kitai temai. Tiesioginių transliacijų metu senjorai galėjo užduoti rūpimus klausimus ir, padedant bibliotekos darbuotojams, išbandyti įvairias e.paslaugas. Užsiėmimų metu aptartos temos ir dėstyti dalykai: E. sveikata; Laisvalaikio informacija internete; E. pirkiniai ir e. paslaugos; E. saugumas; Bendravimas internetu.

Tarp dešimties daugiausiai lankytojų surinkusių bibliotekų atsidūrė ir projekto partnerė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

I. Slonksnytės nuotr.

Lapkričio 6 dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ pristatymo renginys, kurio metu projekte užsiregistravusių bendruomenių atstovai buvo supažindinti su šiuolaikinių informacinių technologijų svarba kiekvieno gyventojo gyvenime, buityje ir panaudojimu plečiant bendruomenių veiklas.

I. Slonksnytės nuotr.

Sausio 23 d. bibliotekoje vykusiame projekto „Prisijungusi Lietuva“ renginyje „Aš – skaitmeninis lyderis“ Šiaulių apskrities bendruomenių atstovai pasiekė rekordą – prisijungė daugiau kaip 80 skaitmeninių lyderių. Gausus dalyvių skaičius rodo skaitmeninės pažangos svarbą. Projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis ir internetu.

Visus metus kiekvienoje Lietuvos bibliotekoje ar savivaldybėje vyks įvairūs nemokami renginiai, kūrybinės dirbtuvės, konkursai.

Daugiau informacijos apie artėjančius renginius galite rasti projekto „Prisijungusi Lietuva“ interneto svetainėje www.prisijungusi.lt bei  „Facebooko“ paskyroje: www.facebook.com/prisijungusi

———————————

„Senjorų dienos internete“ grįžo! Spalio 21–25 dienomis projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengė internetinius seminarus senjorams.

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu bibliotekoje senjorai ir visi norintys skasdien nuo žiūrėjo vis kitas vaizdo transliacijas, gilino žinias. Internetinių seminarų metu savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalijosi žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose.  Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais buvo kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. Visas transliacijas galite rasti svetainėje www.prisijungusi.lt .

I. Slonksnytės nuotr.

 

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu l.naujokiene@savb.lt arba telefonu (8 41) 37 17 20.

 
Skip to content