Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Bibliotekoje sukurta internetinė svetainė „Akmenės krašto literatai“, skirta bendruomenės narių įtraukimui į kūrybinę veiklą. Tinklalapio tikslas rinkti informaciją apie krašto rašytojus bei literatus ir publikuoti internete jų kūrybą. Sudaryta galimybė komentuoti publikuojamus kūrinius, bendrinti informaciją visuose socialiniuose tinkluose. Lankytojas gali palikti kūrybos įvertinimą tinklalapyje. Taip sudaromos sąlygos bendravimui virtualioje erdvėje, padidinama informacijos sklaida, autorių ir jų kūrybos žinomumas. Tinklalapyje yra video archyvas, kur bus kaupiama vaizdo medžiaga. Siekiant padidinti Akmenės krašto literatų medžiagos sklaidą, buvo sukurtas video kanalas, kuris yra integruotas į tinklalapį. Tinklalapis ir jame publikuojama medžiaga yra prieinama viešai.

Viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis vakaras „Savitas žvilgsnis į gyvenimą“, skirtas Naujojoje Akmenėje gyvenančiam rašytojui, vertėjui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui Vidui Morkūnui. Rašytojo kūrybą apžvelgė mokytoja Rita Ringienė. Koncertavo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkės.

Surengta tradicinė šventė „Poezijos ruduo-2015“, kurios metu veikė spaudinių paroda „Poezija kraštotyros aruoduose“. Surinkta medžiaga apie Akmenės krašto literatus bei poetus, kurie dažnai viešėdavo bibliotekos literatūriniuose renginiuose. Kasmet kraštotyrinė medžiaga papildoma naujomis literatų knygomis, publikacijomis iš spaudos, interneto puslapių, filmuotais šventės įrašais. Direktorė Zita Sinkevičienė supažindino renginio dalyvius su kraštiečių poetų išleistais kūriniais. Tai Stanislovo Aukselio „Būk palaimintas“, Dalios Milukaitės-Buragienės ir Vlado Burago „Vieną vakarą dviese“, Vlado Morkūno „Nekropolių šviesos“, Algimanto Kiminiaus „Metų laiptais“, Vilhelminos Imbrienės „Ieškok dainos“, „Ne tik žodžiai“, „Krantinė“, „Žvaigždės sielos gryčioje“, „Pro užuolaidos kampą“, „Laiko termometras“, „Iliuzijų lašai“, „Vingiai“, Kęstučio Krenciaus „Ateik tu lietui lyjant“, „Prisėsiu aš prie balto lapo“, Virginijaus Sungailos „Rudenio kosulys“. Šventės metu kraštietės Stasės Niūniavaitės literatūrinė premija įteikta S. Aukseliui.

Akmenės rajono 65-mečio jubiliejus – reikšminga šventė visiems krašto žmonėms. Šiai garbingai datai pažymėti biblioteka ir jos filialai parengė kraštotyrinių spaudinių parodų ciklą „Akmenės kraštas ir jo žmonės“. Parodose buvo eksponuojamos knygos, periodika, publikacijų rinkiniai apie Akmenės rajono vietoves, iškilius žmones – Stasę Niūniavaitę, Eugeniją Meškienę, Antaną Čiapą, Leopoldą Rozgą, Paulių Normantą ir kt.

Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Žmogaus buvimo žemėje prasmė“, skirta Akmenės rajono merės, biomedicininių mokslų daktarės, Lietuvai pagražinti draugijos Akmenės skyriaus pirmininkės, socialdemokratų partijos Akmenės skyriaus pirmininkės Eugenijos Meškienės 70-sioms gimimo metinėms paminėti.

Įvyko Ventos regioninio parko direkcijos išleistos knygos „Ventos legendos“ [sudaryt. Andrius Almanis] pristatymas. Leidinyje publikuojamos įvairios legendos – ir apie Viekšnių bei Akmenės miestų, taip pat piliakalnių atsiradimą, apie užburtus lobius ir vaiduoklius, apie šventąsias pušis. „Skaitydama šią knygą, radau padavimų apie Ventos upę, susijusią su Kelmės kraštu, kur yra mano gimtinė, kur gyvena mano tėveliai. Labai miela buvo paskaityti šį padavimą ir visą knygą“ – kalbėjo renginyje bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.

 
Skip to content