Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Išleistas kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ 2015 m. antrasis numeris. Jame publikuojami Vytauto Juozapaičio, Sigito Senulio, Gintauto Pabilionio, Jono Linkevičiaus, Linos Petronytės-Miliauskienės, Edmundo Leonavičiaus ir kitų straipsniai.

Viešoji biblioteka išleido Teresos Ritos Karvelienės knygą „Atsakomybė“ – apie unikalaus Radviliškio rajono Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro atkūrimo darbų pradžią.

„Gerumo šviesa“ – taip pavadinta nauja knyga, kurią išleido Radviliškio viešoji biblioteka (sudaryt. Gražina Dunauskienė). Tai informacinio, pažintinio pobūdžio leidinys apie Radviliškio rajono savivaldybės suteiktą Metų Gerumo angelo vardą ir kitus apdovanojimus 2003–2014 m. Jame chronologine tvarka pateikiami glausti pasakojimai apie rajonui nusipelniusius žmones, kurie už kilnias pastangas, gerus darbus buvo įvertinti šiuo garbingu vardu ir pelnė „Gerumo angelo“ statulėles.

Viešojoje bibliotekoje surengta praėjusią vasarą rajone veikusių kūrybinių dirbtuvių darbų paroda „Radviliškio kraštas – dailėje ir eilėse“. Parodos pristatyme padėkota kūrusiems dailininkams mėgėjams ir literatams. Vyko poezijos skaitymai. Projektą įgyvendino Radviliškio rajono literatų klubas „Jonvabalis“.

Bibliotekoje svečiavosi kraštietis rašytojas Vladas Kalvaitis. Kartu su juo į susitikimą atvyko literatūrologė Kristina Bačiulienė, Kelmės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė ir to paties rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas. Rašytojas papasakojo apie savo mokyklinius metus Radviliškyje, areštą, kalinimą, apie vėlesnį savo gyvenimo kelią, dabartinę literatūrinę veiklą.

Šniūraičių kaimo biblioteka minėjo 60-ties metų įkūrimo jubiliejų. „Kur susitinka knygos ir žmonės“ – taip pavadinta šventė į Šniūraičių pramogų salę sukvietė visą kaimo bendruomenę. Joje dalyvavo ir Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Renginio organizatorė – vyresnioji bibliotekininkė Aušra Zaturskienė.

Įvyko susitikimas su kraštiečiu rašytoju Svajūnu Sabaliausku-Geladuoniu – Vytauto Gedgaudo premijos laureatu, 2015 m. apdovanotu Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklu, knygų „Rūta Staliliūnaitė: Aš esu Barbora. Atsiminimai apie legendinę scenos karalienę“ bei „Atviri pokalbiai su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais“ autoriumi. Pirmojoje renginio dalyje prisiminta kraštietė aktorė Rūta Staliliūnaitė, klausytasi glaudžius ryšius su ja bei jos artimaisiais palaikiusių Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokytojų Audros ir Klemo Indrėkų. Antroji vakaro dalis buvo skirta naujausiai S. Sabaliausko knygai „Atviri pokalbiai su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais“.

Alksniupių bibliotekoje paminėta jos įkūrimo 45-erių metų sukaktis. Renginį vedė ir su bibliotekos istorija supažindino ilgametė darbuotoja Almina Šereivienė.
Viešojoje bibliotekoje paminėta bibliotekos leidžiamo kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ dešimties metų sukaktis. Renginio metu veikė bibliotekos darbuotojų parengtos istorinių nuotraukų, kitų dokumentų, spausdintų žurnale per visus jo metus, ir tų, kuriuos pateikė pernai bibliotekos surengto krašto istorinės medžiagos konkurso dalyviai parodos. Žurnalas išlaiko kraštui labai svarbią ir aktualią istorinių, kultūros paveldo ir panašių temų kryptį, yra nekomercinis, leidžiamas padedant savivaldybei, Vilniaus ir Kauno radviliškėnų bendrijoms, kitiems kraštiečiams. Jo autoriai leidinyje bendradarbiauja be jokių honorarų ar kitokio atlygio. Leidinys ne kartą pristatytas Vilniuje, Kaune ir yra sulaukęs daug teigiamų jo poligrafinės kokybės bei turinio įvertinimų.

Viešoji biblioteka išleido pirmąją Izabelės Vasarės eilėraščių knygą „Būti savimi“. Tai – pažintis su šiuo slapyvardžiu pasirašiusios radviliškietės, rajono literatų klubo narės Dalios Tamošiūnaitės-Šalengienės kūryba.

 
Skip to content