Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko susitikimai su kraštiečiais kino kūrėjais ir jų filmų peržiūros. Šią šventę bibliotekos lankytojams dovanojo Šiaulių kino meno klubas, kuriam vadovauja Viktoras Gundajevas. Šis klubas jau keletą metų organizuoja festivalį „Filmuoja Šiauliai“. Pastaruosius metus į festivalio vyksmą įtraukiamas ir Bibliografijos- informacijos skyrius. Šiais metais bibliotekoje festivalis viešėjo du vakarus. Vyko susitikimas su operatoriumi Ramūnu Snarskiu, kuris parodė filmukus apie Šiaulių malūną, pirmąją mokytoją („Neskambėk, skambuti“), „Kad karas pasibaigtų“ ir kt. Režisierius Rimantas Rokas Jonaitis pristatė keturis filmukus: apie rankdarbę Petronėlę, smuikininką A. Stulgį ir kt.

„Šaltinėlio“ filiale Šiaulių miesto ir rajono moksleiviai su mokytojomis susirinko į baigiamąjį projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams 2“ baigiamąjį renginį, kurio metu buvo parodyti pagal pačių moksleivių sukurtas sakmes pastatyti šešėlių teatro spektakliai bei pristatytas 2016 m. kalendorius „Vaikų istorijos Šiauliams“, skirtas 780-ajam Šiaulių miesto gimtadieniui. Daugiau negu du šimtai projekto dalyvių sukūrė per 70 istorijų Šiauliams.

Lieporių filiale įvyko graži Knygos šventė – pristatyta Onos Dargužaitės-Žukauskienės prisiminimų knyga „Senojo Lieporių kaimo istorijos“. Knygos sudarytoja Ona Aldona Žukauskaitė-Liepienė prisiminimus užrašė remdamasi savo mamos užrašais, rastais septyniuose sąsiuviniuose, kuriuos mama pradėjo rašyti būdama 64 metų. Tai jau antrasis leidinys apie Lieporius. 2012 m. išleista kraštotyrininko Vytauto Mažeikos knyga „Lieporių praeitis ir dabartis“.

Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko šiauliečio, Garbės kraštotyrininko, Mikelio prizo laureato Danieliaus Balčiūno 80-mečio paminėjimo popietė ir parodos „Iš kraštotyrininko Danieliaus Balčiūno asmeninės kolekcijos. D. Balčiūno kraštotyros darbai ir dailininko Antano Krištopaičio akvarelė“ pristatymas. D. Balčiūnas subtiliai, su jam būdingu humoru pasakojo apie savo gimtinę –piliakalniais garsų Utenos kraštą, kuris sužadino jo domėjimąsi praeitimi, suteikė pažinimo džiaugsmą, atvedusį jį į kraštotyrą.

Lieporių filiale vyko Knygos valanda „Iš literatūrologės darbo patirties“, skirta šiaulietės dr. Dalios Striogaitės jubiliejiniam gimtadieniui paminėti. Daugelį metų D. Striogaitė paskyrė Povilo Višinskio atminimo įamžinimui, jos ir kitų mokslo žmonių tyrinėjimai sugulė į brandžią knygą ,,Povilas Višinskis: darbai ir idėjos“.

Pasirodė Šiaulių miesto savivaldybės finansuoto projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“ rezultatas – skaitmeninis vaizdo įrašas „Kuriu istoriją Šiauliams“ DVD laikmenoje. Jame ne tik pagal sukurtas sakmes, istorijas ir legendas apie Šiaulius projekto dalyvių suvaidintų šešėlių teatro spektakliukų įrašai, bet ir keturiolikos sakmių maketai, kurie buvo eksponuojami miesto viešojo transporto stotelių paviljonuose. Įrašo režisierius, autorius ir apipavidalintojas – menininkas Tomas Januškevičius.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko renginys „Šiauliečių poezija – nauju pulsu“. Dalyvavo literatai Vytautas Gasparavičius, Rita Kastėnaitė-Skeirienė, Birutė Kriščiūnaitė, Ramūnas Mendelis, Jaunius Kulnys ir kt. veikė Aurimo Nausėdos fotografijų paroda „Šiaulių miesto akcentai“.

„Šaltinėlio“ filiale pristatyta Sofijos Bilevičiūtės-Zubovienės – žymios XIX -XX a. Šiaulių krašto visuomenės veikėjos, literatės, kultūros ir švietimo rėmėjos, grafienės knyga „Laimė“. Romano vertėja, leidyklos „Verba Vera“ vadovė dr. Jolanta Kriūnienė, pristatydama knygą, atskleidė, kad tik lemtingo atsitiktinumo dėka knyga buvo pakartotinai išleista. Vienintelį romano egzempliorių nuo sunaikinimo išsaugojo Sofijos Zubovienės provaikaitė Dalia Palukaitienė.

Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos mokslo metų uždarymo šventė. Šiemet renginys buvo išskirtinis ne vien įdomiais, kruopščiai parengtais kraštotyros darbais bei šių darbų pristatymais. 2015-ieji metai – jubiliejiniai, nes sukanka 20 metų, kai ši unikali ne tik Šiauliuose, bet ir Lietuvoje jaunųjų kraštotyrininkų ugdymo mokykla buvo įkurta ir pradėjo savo veiklą.

Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Rimai Giržadienei įteiktas Šiaulių kraštotyros draugijos Mikelio prizas, tradiciškai teikiamas geriausiam metų kraštotyrininkui. Tai reikšmingas R. Giržadienės ilgamečio kruopštaus darbo bei jos vadovaujamo Bibliografijos-informacijos skyriaus kraštotyrinės veiklos įvertinimas. „Aš – kitokia kraštotyrininkė, nei kiti. Mano pagrindinis darbas – garbių žmonių, kraštotyrininkų, darbų sklaida. Kad ateinančios kartos nepamirštų savo krašto istorijos, kultūros, papročių“, – sakė laureatė.

„Saulės“ filiale surengtas dizainerio, kraštotyrininko, publicisto Viliaus Purono parodos „Šiaulių miesto istorija“ pristatymas. 2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais, tad dizaineris paskaitė ištrauką iš savo knygos „Kryžių kalno mįslės“, supažindino jaunuosius klausytojus su Šiaulių ir Panevėžio miestų atsiradimo legendomis, pristatė savo darbų eskizus, vaizdžiai ir šmaikščiai papasakojo apie įvairius Šiaulių istorijos etapus.

Į naujos poezijos knygos „Kaštonų lietus“ sutiktuves Lieporių filiale susirinko Antaninos Pukėnienės kūrybos gerbėjai. Apie A. Pukėnienės poetinį braižą kalbėjo literatūrologė dr. Dalia Striogaitė, knygos redaktorė Zofija Karpienė, menotyrininkė Michalina Adomavičienė, kolekcininkas Sergėjus Peršinas, miesto literatai Teresė Račienė, Jaunius Kulnys ir Alfredas Stancelaitis.

 
Skip to content