Dovilės Tomkutės darbų paroda „Parafrazės / Naujas laikas“

Paroda
2022-09-01 / 2022-09-01
III aukšto galerija

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje eksponuojama Dovilės Tomkutės darbų paroda „Parafrazės / Naujas laikas“.

autorėGerbiamieji ir Mielieji,

visi mes šiuo metu išgyvename naują laiką – niekas negalėjo net pagalvoti ar nuspėti, kad toks laikas ateis. Krito taika, humaniškumas, vertybės. Balta pavirto juoda ir atvirkščiai. Šviečia saulė, pavasarį pakeitė vasara, o taip netoli mūsų, Ukrainoje, verda tikras pragaras, vyksta žudynės, tvyro kančia. Kasdien laužomi žmonių likimai, dūžta gyvenimai. Širdis plyšta, klausantis naujienų, svyra rankos, ašaros gniaužia gerklę. Grėsmė ir skausmas tvyro ore. Visas ligšiolinis mūsų gyvenimo pastovumas ir daiktiškumas neteko prasmės. O kiek prasmingas tokiomis aplinkybėmis yra menas? Kokią žinutę jis gali atnešti karo akivaizdoje? Naujausias mano darbų ciklas „XXI a. apokalipsė“ yra skiriamas dabarties laikui ir šiuo metu vykstančiai katastrofai. Tai mano asmeninė pozicija, rezistencija ir meditacija. Kviečiu žiūrovus kartu pasidalinti emocijomis, apmąstyti žmogiškąsias vertybes ir civilizacijos ateitį.

Dieve, saugok Ukrainą ir visus geros valios žmones pasaulyje!

————————————————————————

Autorė apie save:

Esu dailininkė grafikė, daugiau nei 30 metų dirbu dailės parodų rengimo srityje Lietuvoje ir užsienyje, paraleliai dirbu kūrybinį darbą. Esu surengusi daugiau nei 900 Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, Lietuvos dailės pristatymų įvairiose šalyse ir miestuose: Vašingtone, Čikagoje, Maskvoje, Pekine, Stambule, Londone, Zalcburge, Reikjavike ir t. t. Pati dalyvavau daugiau nei 70 parodų, surengiau 20 personalinių parodų. Įvairiais profesinės veiklos etapais kūrybai ne visada likdavo pakankamai jėgų ir laiko. Šiuo metu džiaugiuosi vėl atsiradusia galimybe skirti dėmesį savo darbams ir įgyvendinti anksčiau brandintus sumanymus.

Idėjų savo darbams semiuosi iš savo vidaus, emocijų, prisiminimų, spontaniškai pamatytų ir sugalvotų vaizdinių ir neišsemiamos gamtos, jos nuotaikų, spalvų ir faktūrų. Dar studijų metais greta tradicinės grafikos kūrimo pamėgau fotografuoti dangų, debesis, vandens raibulius, atspindžius, bangas, medžius ir augalus, įvairias gamtos faktūras. Skaitmeninė fotografija praplėtė įprastas išraiškos priemonių ribas ir leido įžengti į kitą vizualią dimensiją, realių vaizdinių pasaulį. Kažkada vykusiai parodai apie tradicinės ir šiuolaikinės grafikos ryšį ėmiausi perkurti savo grafikos darbus, atliktus litografijos ir oforto technikomis ir perfrazuoti idėjas, kurios jau buvo išreikštos kitomis priemonėmis. Taip gimė ištisi darbų ciklai, kuriuos su užsidegimu tęsiu iki šiol. Darbus kuriu ilgai ir kruopščiai, naudoju daug fotografijos sluoksnių, piešiu kompiuteriu. Kartais naudoju savo piešinių fragmentus, o kartais anksčiau sukurtus grafikos darbus eksponuoju greta. Sutinku, kad skaitmeninė fotografija negali visiškai atstoti pieštuko ar teptuko, gyvo menininko rankos prisilietimo. Tačiau šiuolaikinės technologijos yra tik papildoma priemonė, padedanti autoriui kūrybos procese įgyvendinti savo idėjas.

Šiauliai man yra ypatingas miestas. Čia gimė mano Mama, o netoliese, Radviliškyje, gimė ir Tėtis, gyveno seneliai. Šiaulių dramos teatre prasidėjo ir mano tėčio aktorinė karjera, sukurti pirmi įsimintini vaidmenys. Paroda Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje yra mano 20-oji personalinė paroda. Džiaugiuosi šia galimybe ir nuoširdžiai dėkoju parodos organizatoriams. Kviečiu šiauliečius ir miesto svečius apsilankyti mano kūrybos pasaulyje. 

Parodos autorė Dovilė Tomkutė

Komentarai

Skip to content