Garsiniais skaitymais „Prisiminimų beieškant“ susidomi Lietuvos bibliotekos

Informacija
2023-03-14 / 2023-03-14
Biblioteka

2022 m. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą senyvo amžiaus žmonėms, turintiems atminties sutrikimų, demenciją ar jos požymių – garsinius skaitymus „Prisiminimų beieškant“, kurie vykdomi pagal ŠAVB parengtą atvirai prieinamą metodinį leidinį „Prisiminimų beieškant: terapiniai skaitiniai demencija sergantiems“.

Tais pačiais metais vyko mokymai Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams apie garsinių skaitymų paslaugą ir jos teikimo metodiką, perduotos priemonės, kad jų specialistai galėtų garsinius skaitymus vykdyti savarankiškai savo rajono bibliotekose.

Šiandien ši paslauga jau sėkmingai teikiama Šiaulių regione, garsinių skaitymų paslauga „Prisiminimų beieškant“ ir jos metodika domisi bibliotekų specialistai ir iš kitų Lietuvos kraštų. 2022 m. pabaigoje vyko nuotolinis seminaras Panevėžio ir Utenos apskričių viešųjų bibliotekų specialistams. O šiemet kovo 7 d. vyko nuotolinis seminaras Vilniaus ir Alytaus apskričių viešųjų bibliotekų specialistams. Jų metu pristatyta geroji užsienio šalių patirtis ir projekto „Prisiminimų beieškant: demencijos prevencijos priemonių rinkinys ir edukacinė paslauga “ metu sukurtos metodinės priemonės (leidinys, priemonių dėžės). Taip pat pristatyta garsinių skaitymų „Garsinių skaitymų“ organizavimo metodika (pasirengimas užsiėmimui, susitikimo eiga ir kt.) ir pasidalinta įgyvendinimo praktika. Dalyviai taip pat atliko praktines užduotis.

Komentarai

Skip to content