Agnės Gustės knygos „AUTIZMAS: 365 kitokios dienos“ pristatymas

Renginys
2019-09-12 / 2019-09-12
Bibliotekos Mažoji salė

Rugsėjo 12 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje vyko Agnės Gustės knygos „AUTIZMAS: 365 kitokios dienos“ pristatymas bei diskusija apie autizmą.

Agnė Gustė gimė ir užaugo Marijampolėje. Baigusi vokiečių filologijos bakalauro studijas išvyko padirbėti į Airiją, kur tikėdamasi pradėti karjerą įgijo nekilnojamojo turto verslo ir verslo vadybos specialybę. Airijoje su vyru susilaukė sūnaus Lino. Nuo tada svajones apie karjerą teko atidėti…

Diskusijoje kartu su Agne Guste dalyvavo Ingrida Jurevičiūtė, kaip ir Agnė Gustė auginanti autizmo spektro sutrikimą turinčią atžalą. Moterys dalijosi savo auklėjimo ir kasdienių problemų  pavyzdžiais, atskleidė esminius sunkumus, su kuriais susiduria autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus auginantys tėvai, svarstė, kaip suprasti, kad tavo vaikas turi kažkokių sutrikimų ir kt.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje vienam iš  59 vaikų nustatomas autizmo spektro sutrikimas, bet visuomenė vis dar nėra pakankamai informuota apie šį sutrikimą. Tą parodė ir į diskusiją susirinkusi gausi auditorija, diskusijos metu uždavusi ne vieną klausimą. Panašaus pobūdžio šviečiamieji renginiai yra labai naudingi tiek tėveliams, norintiems pasidalyti patirtimi, tiek žmonėms, kurie su autizmo spektro sutrikimu susiduria ne kasdien, o susidūrę nežino kaip elgtis, neturi net elementarių žinių.

Diskusiją moderavo Agnė Pranckutė ir Roberta Stonkutė.

Knygos pristatymo metu biblioteka organizavo ir sensorinių skaitymų edukacinius užsiėmimus, kuriuose tėveliai galėjo palikti vaikus, turinčius autizmo spektro bei kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų. Taip tėveliams buvo suteikta galimybė dalyvauti renginyje, kol jų vaikai linksmai leido laiką sensorinių skaitymų erdvėje.

Projektą „Sensoriniai skaitymai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content