Pasakojame istorijas bibliotekoje

Edukacinis užsiėmimas
2021-09-30 / 2021-09-30
Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kvietė bibliotekininkus iš visos Lietuvos dalyvauti akcijoje „Pasakojame istorijas“ ir visą rugsėjo mėnesį skatino rengti edukacinius istorijų pasakojimo užsiėmimus.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir mūsų bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius.

Rugsėjo 23-iosios rytą šurmuliavo trys pasakų būtybės – ragana, fėja ir princesė. Šios būtybės kvietė visą būrį pirmokų išbandyti net tris skirtingus istorijų pasakojimo būdus – vaikai galėjo kurti istoriją pasitelkdami pirštinines lėles, pasakų kubus ar stebuklingą pasakų puodynę.

Kokių tik istorijų vaikai neprikūrė! Gyvūnai, paklydę dykumoje, kartu statė portalą, padėsiantį rasti kelią namo, kiti statėsi namą, kad galėtų visi drauge laimingai gyventi, dar kiti susipažino su pasakų herojais ir kūrė jų laimingo gyvenimo istorijas… Užsiėmimo metu vaikai atskleidė, kaip toli ir kokiais įspūdingais bei netikėtais keliais mus gali nuvesti fantazijos pasaulis!

Rugsėjo 30 d. į edukacinį užsiėmimą, skirtą mažiesiems skaitytojams, sugužėjo būrys šešiamečių, atvykusių iš Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos.

Vaikus bibliotekoje pasitiko ne bibliotekininkai, o fėja, ragana ir piratas. Nutarę, kad šie veikėjai visai nebaisūs, vaikai noriai prisijungė prie personažais persirengusių bibliotekininkų ir išskubėjo į tris skirtingas istorijų pasakojimo stoteles – vaikų laukė „Raganos burtai“, „Fėjos stebuklai“ ir „Pirato lobiai“.

Šio užsiėmimo metu vaikai ne tik pasakojo istorijas, bet ir skrido lėktuvu kartu su ragana ir laukiniais gyvūnais, pateko į audrą ir nusileido pajūryje, kur jiems teko ne pati lengviausia užduotis – pasistatyti sau namus, piratas vaikams pasiūlė nupiešti istoriją, kurią sudaro keturi skirtingi paveikslėliai, o štai fėja pasiūlė vaikams įsikūnyti į skirtingus gyvūnus ir pažaisti su pirštininėmis lėlėmis – šuniukais, kačiukais, drakonais ir daugeliu kitų. Nors drakonai pasirodė gana pikti ir spjaudėsi ugnimi, tačiau galiausiai istorija baigėsi laimingai – visi gyvūnai susidraugavo ir kartu žaidė visų taip mėgstamą slėpynių žaidimą.

Visą rytą Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje netrūko šypsenų, juoko ir malonaus šurmulio. Daug smagių įspūdžių patyrė ne tik užsiėmimo dalyviai, bet ir bibliotekininkai.

 

Agnės Pranckutės inf.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content