Bibliotekoje skambėjo „Elektroninių sutartinių“ melodijos

Koncertas
2021-09-16 / 2021-09-16
Bibliotekos Konferencijų salė

Rugsėjo 16 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko albumo „Elektroninės sutartinės“ pristatymas. Lietuvių aukštaičių sutartinės – tai unikalus muzikinio folkloro žanras. Jos nuo 2010 m. įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Siekiant išsaugoti šį reiškinį, 2020 m. surinktos 8 aukštaičiams būdingiausios sutartinės, jos įrašytos šiuolaikine garso įrašymo įranga ir aranžuotos bei suderintos su elektronine muzika. Albumas „Elektroninės sutartinės“ įrašytos su Laurita Peleniūte, Adu Gascevičiumi ir Borisu Kulenovicu.

Pristatydamas šį albumą, Victoras Diawara teigė: „Tai naujas projektas, gimęs per karantiną. Laurita išrinko 8 sutartines, kurias norėjome įamžinti moderniame kontekste. Taip siekiame supažindinti jaunąją kartą su sutartinėmis ir norime, kad jiems tokia muzika būtų labiau prieinama. Taip pat taip pateikdami sutartines, tikimės, kad tai bus naujas būdas pristatyti Lietuvos nematerialaus kultūros paveldą. Reikia nepamiršti, kad sutartinės yra pripažintos UNESCO kaip vertybinis palikimas. Šiais laikais jauni žmonės nelabai domisi liaudies muzika, todėl mes pasirinkome tokiu būdu juos priartinti prie liaudies muzikos, o vyresniąją kartą supažindinti su šiuolaikine muzika.“

Renginyje dalyvavo ir sutartines pristatė Victoras Diawara, Laurita Peleniūtė, Eglė Jačiauskienė ir Elena Dambrauskaitė. Albumas šiuo metu pristatomas įvairiuose Lietuvos miestuose.

Robertos Stonkutės nuotraukos

 

Komentarai