Algimantui Raudonikiui skirta paroda „Švelnumas“

Paroda
Didžioji skaitykla

Bibliotekos Didžiojoje skaitykloje veikia muzikos leidinių paroda, skirta kompozitoriui, kultūros ir meno veikėjui, vienam žymiausių ir populiariausių visų laikų Lietuvos pramoginės muzikos kūrėjų Algimantui Raudonikiui (1934–2023). 2024 m. sausio 30 d. kompozitoriui būtų suėję 90 metų.

„Jau vaikystė nuskambėjo“, „Švelnumas“, „Kur balti keliai“ ir daugelis kitų kūrinių, atliekami žymiausių Lietuvos solistų, tokių kaip Algis ir Voldemaras Frankoniai, Birutė Petrikytė, Viktoras Malinauskas, Janina Miščiukaitė, Stasys Povilaitis, Ona Valiukevičiūtė, puikiai žinomi muzikos klausytojams.

Algimantas Raudonikis parašė daugiau kaip 700 įvairių žanrų kūrinių, iš jų apie 500 dainų ir per 100 šokių. Pagrindinė kūrybos sritis – vokalinė ir šokių muzika. Taip pat yra parašęs kūrinių simfoniniam, pučiamųjų ir estradiniam orkestrams, liaudies instrumentams bei jų ansambliams.

Būdingi kompozitoriaus dainų bruožai – melodingumas, nuoširdumas, paprastumas, lyrizmas, optimizmas, glaudus ryšys su klasikinėmis tradicijomis.

Kviečiame apsilankyti Didžiojoje skaitykloje ir pasidomėti muzikos leidiniais.

 

Parodą rengė bibliotekininkė Birutė Kilčiauskaitė.

paroda paroda

Komentarai

Skip to content