Savanorio Emilio veikla bibliotekoje

Informacija
2021-09-01 / 2021-09-01
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka yra viena iš įstaigų, kuri kartu su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ įgyvendina projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“. Pagal „Europos solidarumo korpuso“ programą iš Totorijos Respublikos (Rusijos Federacija) atvykęs savanoris Emilis Bočkovas šiuo metu bibliotekoje atlieka 9 mėnesius trunkančią savanorišką veiklą. Per praėjusius projekto 7 mėnesius Emilis nuveikė nemažai ne tik pačioje bibliotekoje, bet ir už jos ribų.

Jeigu jūs naudojatės „Knygos į namus“ paslauga, tai greičiausiai sutikote šį savanorį. Jis mielai pagelbėja bibliotekos specialistams, pristatantiems knygas į namus asmenims, turintiems judėjimo negalią arba dėl amžiaus negalintiems lankytis bibliotekoje.
Emilis prisideda ir įgyvendinant bibliotekos projektus. Kartu su projekto „Knygvežiukas veža 2019“, kuriuo siekiama skatinti vaikus skaityti, komanda keliavo į Šiaulių ir Telšių apskričių miestelių ir kaimų mokyklas. Fiksavo vasaros akademijos jaunimui „Idėjų greitintuvas“ kūrybinių industrijų akimirkas. Rugsėjo 25–30 d. prisidėjo įgyvendinant tarptautinio Erasmus+ projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ veiklas. Emilis kartu su bibliotekos komanda pasitiko iš Latvijos ir Kroatijos atvykusius projekto dalyvius, specialiųjų ugdymosi poreikių bei mažiau galimybių turinčius jaunuolius, padėjo gaminti jiems skirtą maistą, parengti erdves veikloms, asistavo vedant edukacinius užsiėmimus. Fiksavo džiugias akimirkas išvykose į Kryžių kalną, Klaipėdą ir Palangą. Projekto metu jis tapo vaikų ypač mėgstamu personažu – šuneliu Amsiu, kuris kartu su dalyviais žaidė komandos formavimo žaidimus ir dalyvavo kitose projekto veiklose.

Savanoris prisideda prie bibliotekos skaitmeninių fondų kūrimo, padeda edukaciniame užsiėmime „Inovatyvių technologijų laboratorija“, dalyvavo galimybių festivalyje „Tavo PIN kodas“, kuria instrukcijas virtualios realybės programoms, dalyvauja pats ir skatina kitus Šiauliuose savanoriaujančius asmenis dalyvauti Amerikos skaityklos Anglų kalbos klubo susitikimuose, padeda rengti parodas. Emilis neretai tampa tuo žmogumi, kuris stovi už fotokameros objektyvo, jo nuotraukos skelbiamos bibliotekos interneto svetainėje ir „Facebook“ paskyroje. Savanoris lankėsi jau ne vienoje Šiaulių miesto ir rajono mokykloje, pasakojo moksleiviams apie savo gimtąjį kraštą, kalbėjo apie savanorystės galimybes, kalbų mokėjimo svarbą, atsakinėjo į mokinių klausimus.
Emilio gyvenimas Lietuvoje susideda ne tik iš savanoriškos veiklos. Jis dalyvavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros organizuotuose mokymuose, laisvalaikiu susitinka su kitais „Europos solidarumo korpuso“ savanoriais Šiauliuose ir ne tik. Du kartus savo iniciatyva tapo kraujo donoru. Per savo atostogas keliauja po Lietuvą ir kitas Europos šalis. Jo aplankytų miestų sąraše yra Ryga, Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Varšuva, Praha, Viena ir kt.

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai