Apie jūras ir gėles: pokalbis su poetais Aušra Kaziliūnaite ir Nojumi Saulyčiu

Renginys
2021-04-01 / 2021-04-01

Balandžio 1 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje vyko virtualus pokalbis su poetais Aušra Kaziliūnaite ir Nojumi Saulyčiu, pristatytos pasirodžiusios poetų eilėraščių rinktinės „Jūros nėra“ (Kitos knygos, 2021) ir „SMS gėlytė“ (Kitos knygos, 2020).

Pokalbį moderavo slemeris Jovaras Kelpšas.

Pokalbio vaizdo įrašas

Aušra Kaziliūnaitė – viena savičiausių jaunųjų kūrėjų Lietuvoje. Ji pristatė savo kūrybą tokiuose pasauliniuose poezijos centruose kaip britų „The Poetry Society“, Niujorko „Poets House“, Honkongo knygyne „Kubrik“ ir kt. Poetė yra pelniusi daugybę Lietuvos literatūrinių apdovanojimų ir premijų, o jos poezijos rinktinė anglų kalba „The Moon Is a Pill“ (vertė Rimas Užgiris) literatūros eksperto Jade’o Willo buvo įtraukta į įdomiausių anglų kalba pasirodžiusių Baltijos šalių knygų penketuką. Menininkės eilėraščiai išversti į 14 kalbų. 2018 m. rašytoja dalyvavo vienoje prestižiškiausių rašytojams skirtų programų „International Writing Program“. Ajovos universitetas jai suteikė „Honorary Fellow in Writing“ vardą.

Daugiau apie knygą „Jūros nėra“ čia: https://www.kitosknygos.lt/knygos/Juros-nera

Nojus Saulytis – atviro mikrofono ir slemo renginių dalyvis, poeto vardo nebesibaido nuo dvidešimties. „Nojaus Saulyčio poezija rašoma žmonėms, kurie pasaulį suvokia panašiai kaip ir jis. Tokiems skaitytojams nereikia aiškinti, kur ir kodėl padėjo kokį nors žodį“, – teigia literatūros kritikė Virginija Kulvinskaitė. Debiutinės poeto knygos „SMS gėlytė“ redaktorės Aušros Kaziliūnaitės teigimu, poetas išsiskiria nekonvenciniu kalbėjimu, nesistengdamas eiti kitų pramintais keliais.

Daugiau apie knygą „sms gėlytė“ čia: https://www.kitosknygos.lt/knygos/SMS-gelyte

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Vizuale panaudotos Luko Balandžio (15min.lt) ir Lauros Vansevičienės nuotraukos.

Komentarai