Ar žinai, kur gyvena Kalėdos?

Edukacinis užsiėmimas
2023-09-01 / 2023-09-01
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka 2022 m. tęsia projektą „Animukai 2: animacinės knygos skaitymo ir kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams“. Šį kartą animacinėje knygoje mažiesiems pasakojama apie tai, kur gyvena Kalėdos.

Teksto autorė – Urtė Uliūnė

Iliustracijų ir animacijos autorius – Vladislav Berežok

Tekstą skaitė Deonizas ir Kristijonas

Garso režisierius – Valdas Kabutavičius

 

Visą grojaraštį su daugiau žaismingų istorijų rasite čia.

„Animukai“ – tai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kuriamas animacinių knygų ciklas, kurio veikėjai moko vaikus ir paauglius socialinių įgūdžių, aptaria sudėtingiau paaiškinamas temas (pvz., santykiai, mirtis, meilė) ir ugdo socializacijai svarbius skaitymo įgūdžius.

„Animukai“ pirmiausia skirti protinę ir kognityvinę negalią turintiems vaikams, tačiau puikiai tinka ir visų mažųjų vaikų ugdymui. Protinę negalią ir kognityvinių sutrikimų turintys vaikai ir paaugliai susiduria su įvairiais sunkumais skaitydami ir mokydamiesi skaityti, o tai kliudo jauno žmogaus vystymuisi ir integracijai į visuomenę. Pavyzdžiui, autizmo spektro sutrikimą turintys asmenys sunkiai suvokia ryšį tarp skaitomo teksto, tariamų fonemų ir žodžių bei sakinių prasmės. Jiems reikia nepaprastai daug pastangų, kad susietų visus tris elementus ir iš esmės suprastų skaitomą tekstą.

Animacinėse knygelėse tekstas, garsas ir vaizdas papildo vienas kitą ir leidžia žiūrovui susikoncentruoti į atskirų žodžių bei junginių reikšmes, pasirinkti sau priimtiniausią informacijos perėmimo formatą.

Animacinis filmukas sukurtas įgyvendinant projektą „Animukai 2: animacinės knygos skaitymo ir kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams“.

 

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šaulių miesto savivaldybė.
Partnerė – Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.

Komentarai

Skip to content