Sutikta Arūno Petraičio knyga apie Šiaulių krepšinio istoriją

Renginys
2018-04-19 / 2018-04-19
17.00
Bibliotekos Mažoji salė

Balandžio 19 d. bibliotekoje Arūnas Petraitis pristatė savo knygą „9 Šiaulių krepšinio dešimtmečiai. Iliustruota istorija nuo 1925 metų“.

Knygos pristatymo proga bibliotekos Knygos grafikos centre A. Petraitis, tęsiant gražią bibliotekos tradiciją, susikūrė ir asmeninį ekslibrisą.

Knygoje apžvelgiama krepšinio sporto raida Šiauliuose nuo pat jo organizuotos veiklos pradžios 1925 metais. Minimi reikšmingiausi šiauliečių laimėjimai, datos, įvykiai, aptariamas organizatorių vaidmuo, pažymimi svarbiausi Lietuvos krepšinio pasiekimai. Iliustruotoje istorijoje – per 500 nuotraukų, kai kurios jų yra publikuojamos pirmą kartą.

Pasak autoriaus, tokia knyga atsirado todėl, kad iki šiol nebuvo susitemintos medžiagos apie krepšinį Šiauliuose. Todėl A. Petraitis nusprendė, kad jau laikas pakankamai turtingą ir unikalią Šiaulių miesto krepšinio istoriją įamžinti knygoje.

Pristatymo metu vyko trumpa viktorina, kurios metu susirinkusieji galėjo laimėti simbolinių prizų teisingai atsakę į klausimus, kurių atsakymus buvo galima rasti vakaro metu pristatytoje knygoje. Prisiminimais dalijosi ir žinomi krepšinio žaidėjai veteranai.

Už pastangas knygoje išsaugoti krepšinio raidos istoriją, nuotraukose įamžintas komandas, krepšinio akimirkas autoriui dėkojo krepšinio klubo „Šiauliai“  vyriausiasis treneris Antanas Sireika ir buvęs klubo direktorius Adomas Klimavičius. Seimo nario Stasio Tumėno padėką knygos autoriui įteikė jo padėjėjas Nerijus Brazauskas.

Šiaulių miesto krepšinio klubo „Šiauliai“ direktorius Mindaugas Žukauskas viso klubo vardu dėkojo bibliotekai už susitikimą ir įteikė krepšinio kamuolį, ant kurio pasirašė klubo „Šiauliai“ komandos žaidėjai.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

J. Gorytės filmuota medž.

 

Komentarai