Atsikratyk elektronikos atliekų bibliotekoje!

Akcija
Biblioteka

Skaičiuojama, kad iki 2030 metų pasaulyje susidarys 75 milijonai tonų elektroninių atliekų – beveik dvigubai daugiau nei 2014 metais. O štai surenkama ir perdirbama vos 17,4 proc. elektronikos srauto. Todėl Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka jungiasi prie projekto „Atsakingas skaitytojas“ ir kviečia savo lankytojus atsakingai šalinti elektronikos atliekas!

Nori būti ATSAKINGAS SKAITYTOJAS? Tai padaryti labai paprasta:

  • atnešk į biblioteką nebereikalingas baterijas ir dujošvytes lemputes. Dėžutę šioms atliekoms rasi bibliotekoje prie pagrindinių durų (II a.);
  • registruokis bibliotekos registratūroje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Keturios daugiausia elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų surinkusios projekto dalyvės bibliotekos šiame konkurse apdovanojamos 500 Eur vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliais, o 12 aktyviausių bibliotekų įvertinamos specialiais prizais – dovanų čekiais. Nuo 2022 metų kiekvieno konkurso etapo pabaigoje bus papildomai apdovanojama viena daugiausia elektronikos atliekų surinkusi biblioteka, jos skaitytojus pakviečiant susitikti su knygų autoriumi.

 

Projekte „Atsakingas skaitytojas“ bibliotekoms tenka svarbiausias vaidmuo, šviečiant bendruomenes, skaitymo kultūrą siejant su tvaraus vartojimo, atsakingo elektronikos atliekų šalinimo kultūra. Kaip parodė patirtis, projektas ypač naudingas nuo didžiųjų miestų nutolusių miestelių ir kaimų bendruomenėms. Ne vienam šių bendruomenių gyventojui „Atsakingas skaitytojas“ yra galimybė saugiai, atsakingai ir be vargo išmesti elektronikos atliekas, perduodant jas į įgaliotų tvarkytojų rankas.

 

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Komentarai

Skip to content