Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena

Informacija
2021-04-15 / 2021-04-15

Balandžio 15-ąją bibliotekoje kasmet iškeliame Taikos vėliavą ir minime Pasaulinę kultūros dieną. Šiaulių mieste Taikos vėliava pirmą kartą buvo iškelta būtent ant Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos pastato.

Prieš dvylika metų Lietuva paskatino Tarptautinį judėjimą už Pasaulio kultūros dienos su Taikos vėliava paskelbimą ir šiandien jau 30 šalių mini šią dieną.

Kultūros dienos data siejama su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu. Sutartį 21 pasaulio šalis pasirašė 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone. Lietuvoje šią dieną vyksta kultūriniai renginiai, tarptautinės konferencijos, kultūros veikėjų apdovanojimai, parodų atidarymai, edukacijos ir kt. renginiai. Visoje šalyje šią dieną iškeliamos Taikos vėliavos, simbolizuojančios taikos per kultūrą idėją, išreiškiančios pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

Kviečiame saugiai leisti laiką namie ir plėsti savo kultūrinį akiratį peržiūrint ŠAVB virtualių kultūrinių susitikimų-renginių grojaraštį:

Komentarai