Biblioteka dalyvauja tarptautinėje iniciatyvoje „DUOday“

Akcija
2022-06-01 / 2022-06-01
Biblioteka

Birželio 2 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje apsilankė tarptautinės iniciatyvos „DUOday“ dalyviai Liudas ir Eugenijus.

Darbo šešėliavimo iniciatyva „DUOday“ – tai diena, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms, turintiems negalią, ir jie kartu su darbuotojais sudaro darbinį duetą (DUO) ir darbo dieną praleidžia kartu. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms, įstaigoms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, o žmonės, turintys negalią, gauna vertingą praktikos patirtį ir pažįsta įvairių organizacijų darbo kultūrą.

Iniciatyvos dalyviai susipažino su biblioteka, jos teikiamomis paslaugomis, taip pat plačiau sužinojo apie bibliotekininko darbo specifiką. Eugenijus pripažino, kad seniai buvo lankęsis bibliotekoje, ir nuo to laiko daug kas pasikeitė: „Labiausiai nustebino bibliotekoje naudojamos modernios technologijos, savitarnos aparatai“. Paklaustas ar įdomu būtų dirbti bibliotekoje, Eugenijus sakė, kad norėtų pabandyti dirbti su knygomis, o Liudą domintų edukacinių veiklų ir renginių, parodų organizavimas ir kuravimas. Liudas save pristatė kaip meniškos sielos žmogų, todėl kūrybiška veikla jam būtų įdomiausia. Vaikinai ne tik išbandė bibliotekininkų atliekamus darbus, bet ir susipažino su kolektyvu ir dalijosi savo gyvenimo istorijomis.

Biblioteka mielai laukia visų, kurie nori skaityti knygas, mokytis ir ieško kultūrinių pramogų. „Biblioteka visiems“ – tai Lietuvos viešųjų bibliotekų užsibrėžtas tikslas ir priemonės, kurių tikslingai siekiama plačiai ir nuoširdžiai atveriant duris kiekvienam, norinčiam užeiti ir susipažinti.

Iniciatyvos „DUOday“ organizatorė Lietuvoje – VŠĮ „SOPA“ (Socialinė įdarbinimo organizacija), Vilnius.

Plačiau: https://sopa.lt/apie-mus-daugiau/

Partneris Šiauliuose – Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras.

Dalyvė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Nuotr. Ievos Slonksnytės

Komentarai

Skip to content